הלם בלייקרס: מג'יק ג'ונסון התפטר מתפקידו כנשיא המועדון

אגדת העבר, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות, כינס מסע"ת מפתיע לפני משחק סיום העונה והודה: אפילו לא הודעתי לבעלים ג'יני באס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.19 - 04:14
תחילת כתבה

העונה של לוס אנג'לס לייקרס הייתה רכבת הרים אחת גדולה והלילה (בין שלישי לרביעי), רגע לפני המשחק האחרון של הקבוצה המאכזבת, הגיע השיא, או אולי השפל: מג'יק ג'ונסון הודיע, בשיחה מפתיעה עם העיתונאים שמסקרים את הקבוצה, שהוא מתפטר באופן מיידי מתפקידו כנשיא המועדון לענייני כדורסל. אם לא די בכך, אגדת העבר סיפר כי אפילו לא הודיע על כך לבעלים ג'יני באס לפני שיצא אל התקשורת.

"אני מתפטר היום מתפקידי כנשיא המועדון", אמר מג'יק בפתח דבריו, "לג'יני ולי יש מערכת יחסים כל כך מדהימה והיא העניקה לי את מלוא הכוח לעשות את מה שרציתי לעשות ואני רוצה לשמר את מערכת היחסים בינינו, כי אני אוהב אותה. היה לי יותר כיף כשיכולתי להיות שגריר של הליגה ואח גדול של השחקנים. חשבתי על הפרישה של דוויין וייד ואני לא יכול אפילו לצייץ או להגיב על זה".

ג'ונסון המשיך: "סרינה וויליאמס התקשרה אליי אתמול ושאלה אם אני יכול להיות חלק מקבוצת הייעוץ שלה. כשבן סימונס התקשר אליי, עברנו את כל הערוצים הנדרשים ועדיין הוציאו אותי כאיש הרע בסיפור הזה. לא עשיתי שום דבר רע במקרה הזה. חשבתי על כל הפעמים האלה, בהם ספורטאים רצו שאהיה חלק מהחיים שלהם ואני לא יכול לעשות את זה".

מוקדם יותר היום התפרסם דיווח ב-ESPN לפיו ג'ונסון והמאמן לוק וולטון נמצאים בנתק ולא קיימו שיחה משמעותית כבר שבועות. המאמן היה צפוי להיות מפוטר עם סיום העונה, אחרי שהבעלים באס, שהעניקה לו חסינות במשך זמן רב, החליטה לתת לג'ונסון ולג'נרל מנג'ר רוב פלינקה את המושכות. אלא שג'ונסון הבהיר: "נהניתי יותר בצד השני מאשר בצד הזה. כי מחר אצטרך להשפיע על החיים של מישהו אחר וזה לא כיף עבורי, זה לא מי שאני ואני לא רוצה לשים את ג'יני בינינו, למרות שהיא אמרה לי לעשות מה שאני רוצה. אני יודע שהיא מאוד אוהבת אותו ומאוד אוהבת גם אותי. אני רוצה לחזור ליהנות, לחזור להיות מי שהייתי לפני שלקחתי את המשרה הזו. אנחנו באמצע הדרך למקום הנכון עם ההגעה של לברון ואני חושב שעם הגעה של עוד כוכב בקיץ הקרוב וההתפתחות של הצעירים, הקבוצה הזו יכולה להתחרות על אליפויות".

איש מהעיתונאים המסקרים את הקבוצה מקרוב לא היה מוכן להצהרה הזו וג'ונסון הודה שהוא טרם סיפר על כך לבאס: "ג'יני לא יודעת שאני עומד כאן ואומר את זה, כי הייתי בוכה כמו תינוק מולה. אני עומד לבכות כאן, עכשיו, אבל זה הדבר הנכון לעשות. זה הצעד הנכון. ככה, הוא יכול להישאר בתפקידו ובתקווה לבנות את הקבוצה נכון. לא אהבתי את תקיעת הסכינים והלחישות. לא אהבתי הרבה דברים לא הכרחיים שקרו ואני מקווה שאחרי מחר, הלייקרס יוכלו להמשיך ללכת בכיוון הנכון. הפציעות מאוד פגעו בנו".

מג'יק ניסה להסביר מה הפריע לו בעבודה בלייקרס: "נהניתי לעבוד עם ג'יני וכל הצוות ועם התקשורת, אבל לפעמים אתה צריך לחשוב איפה אתה בחיים ומה חשוב לך. ולי חשוב לעזור לכל מי שאני יכול ובסיטואציה הנוכחית אני לא יכול לעשות את זה. למשל ראסל ווסטברוק. לא יכולתי לצייץ לו ברכות אחרי משחק ה-20-20-20 שלו לפני כמה ימים, כי הכל נחשב לטמפרינג. אני לא אוהב את זה, אני אוהב להיות חופשי. יש לי חיים נהדרים ואני אחזור אליהם. פתאום חשבתי לעצמי 'מה אני עושה כאן?'. מישהו יצטרך להודיע לבוסית שלי, כי אני יודע שהיא תשתגע, אבל לא יכולתי לספר לה פנים אל פנים, למרות שרק אתמול ישבנו לשלוש שעות פגישה לגבי הכיוון של המועדון הזה. אז היום אני חופשי".

לסיום, אמר ג'ונסון: "ג'יני ידעה שהיא תמיד יכולה לסמוך עליי וזה יישאר ככה. זה לא קשור ללוק וולטון. הייתי שמח יותר כשלא הייתי נשיא המועדון. לא אהבתי לעשות טריידים למשל, להודיע לשחקנים. אני אוהב את לוק מאוד וחושב שהוא אדם נהדר. כן, יש לנו דעות שונות על נושאים שונים וזה קורה בחיים, אבל הדאגה האמיתית שלי היא היחסים שלי עם אחותי, ג'יני באס. רק זה חשוב לי. אני אומר לכם שאני עוזב ומרגיש שקוף ירד לי מהגב. אני שמח ממה שעשינו כאן בשנתיים האחרונות ולא מאוכזב משום עסקה או טרייד. אני אוהב את הכיוון של המועדון וחושב שאם הצעירים יעשו את הקפיצה, הקבוצה הזו תהיה מיוחדת, בעיקר בזכות הסופרסטאר שכבר יש לנו".

ג'ונסון מונה לתפקיד נשיא המועדון בפברואר 2017. הוא החליף את אחיה של ג'יני באס, ג'ים, שפוטר יחד עם הג'נרל מנג'ר הקודם מיץ' קופצ'ק. ג'ונסון היה אחד האנשים המרכזיים ששכנעו סופית את לברון ג'יימס לעזוב בקיץ שעבר את קליבלנד ולהגיע ללייקרס, אך הוא גם ספג ביקורת רבה על מספר מהלכים שהוא ופלינקה ביצעו, כמו החוזים שהעניקו לכמה ותיקים מאכזבים או ניסיון הטרייד הכושל על אנתוני דייויס באמצע העונה.

אדריאן ווג'נארוסקי מ-ESPN כתב כי מאז שג'ונסון לקח את התפקיד, הוא מעולם לא התחייב אליו במאת האחוזים, לא בילה המון שעות במשרדו ולא תמיד שהה לצד הקבוצה או עשה יותר מדי סקאוטינג. ווג' הוסיף כי ג'ונסון ופלינקה נפגשו בשבת האחרונה עם לברון ג'יימס וסוכנו ריץ' פול וג'ונסון לא אמר שום דבר במהלך הפגישה הזו על התכנית שלו לעזוב.

בהמשך הוציאו הלייקרס הודעה רשמית בה נכתב: "אין לייקר גדול יותר מארווין ג'ונסון. אנו מודים למג'יק מעומק לב על כל מה שעשה עבור המועדון שלנו - כשחקן, שגריר ומנהל. אנו מודים לו על השנתיים כנשיא לענייני כדורסל ומאחלים לו ולמשפחתו את כל הטוב בצעדים הבאים שלהם. הוא לנצח יהיה לא רק סמל של הלייקרס, אלא גם חלק מהמשפחה שלנו. אנחנו מתחילים את המסע קדימה ונעבוד בצורה שקולה ויסודית כדי לעשות את הצעדים הטובים ביותר עבור עתיד הארגון".

הדפס