"אם טורונטו תזכה באליפות, נגיע לישראל"

פרסום ראשון: ההבטחה של בעלי הראפטורס בביקורו החשאי בארץ

דניאל זילברשטיין
דניאל זילברשטיין  04.06.19 - 11:11

לורנס (לארי) טננבאום, בעלי טורונטו ראפטורס, אינו בדיוק איל ההון הקלאסי. מקורביו מעידים על אדם נעים הליכות, צנוע וסולד מפרסום באופן קיצוני. לאור הפרופיל הזה, לא מפתיע במיוחד שגם ביקורו האחרון בישראל, בחודש אפריל, עבר ללא ידיעת התקשורת המקומית.

חודשיים אחרי, ערוץ הספורט חושף מסר מאוד מעניין שאיש העסקים היהודי-קנדי העביר בשיחותיו בישראל. "אם נזכה באליפות ה-NBA, אגיע עם טורונטו ראפטורס לבקר בארץ הקודש", אמר טננבאום לכמה אישים שעמם נפגש כאן.

הביטחון הרב שהקרין אז, שעה שקבוצתו דורגה במקום השני במזרח ועדיין לא השלימה את משחקי העונה הסדירה, חלחל גם לפרקט. הקבוצה הקנדית היחידה בליגה הטובה בעולם נמצאת בעיצומה של השנה הטובה בתולדותיה, עם הופעה היסטורית ראשונה בגמר. הסדרה המרתקת מול גולדן סטייט נמצאת כעת בשוויון 1:1 והמשחק השלישי ייערך באוקלנד בלילה שבין רביעי לחמישי.

קצת רקע, ברשותכם: מר טננבאום נחשב לאחד האנשים העשירים בקנדה: מגזין "Canadian Business" דירג אותו בנובמר 2017 במקום ה-78 במדינה הצפון אמריקנית, עם הון הנאמד ב1.5 מיליארד דולר. את עיקר כספו עשה בתחום הבניה והטלוויזיה בכבלים.

ביקר בארץ מבלי שאף אחד ידע. טננבאום (getty)
ביקר בארץ מבלי שאף אחד ידע. טננבאום (getty)
הוא יו"ר חברת "MLSE", ראשי תיבות של “Maple Leaf Sports & Entertainment”, אימפריה של ספורט, בידור ונדל"ן המחזיקה כיום בארבעה מועדוני ענק, כולם מטורונטו: "מייפל ליפס" בליגת ההוקי NHL, "ראפטורס", כאמור ב-NBA (כולל בעלות על "Scotiabank Arena", האולם הביתי של קוואי לנארד וחבריו), קבוצות הכדורגל "טורונטו “FC ב-MLS, וה-"ארגונוטס" בליגה הקנדית הבכירה.

בשקט בשקט, ומבלי לבקש לעצמו יחסי ציבור, הוא גם הפך לספונסר משמעותי של קבוצת האוהדים, הפועל קטמון מהליגה הלאומית. מבדיקות שערכנו עולה המיליארדר תורם לה מדי שנה כ-100 אלף דולרים, ולעתים אף למעלה מכך, באמצעות קרן פילנתרופית המשותפת לו ולרעייתו, ג'ודי טננבאום.

אז האם נראה כאן בקיץ את שחקני טורונטו ראפטורס מטיילים על חוף הים, פותחים שולחן במסעדת יוקרה וטומנים פתק בכותל המערבי? זאת נדע בקרוב. ביקשנו את תגובת משרדו של לארי טננבאום לידיעה, והיא תובא כאן לכשתתקבל.

תורם להפועל קטמון 100 אלף דולר מדי שנה (צילום: הפועל קטמון)
תורם להפועל קטמון 100 אלף דולר מדי שנה (צילום: הפועל קטמון)