מהומת סין נמשכת: טראמפ תקף את קר ופופ

הנשיא התערב: "קר רעד כמו ילד קטן". סטף קרי ענה לו

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  10.10.19 - 06:03
לא חשבתם שהוא ישתוק, נכון? (GETTYIMAGES)
לא חשבתם שהוא ישתוק, נכון? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

חמישה ימים חלפו מאז שדריל מורי, הג'נרל מנג'ר של יוסטון, הצית מהומת אלוהים בין ה-NBA לבין סין בעקבות ציוץ תמיכה בהונג קונג ודרישתה לחופש. הלילה (בין רביעי לחמישי), די כצפוי, גם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התערב בנושא ובחר לעשות זאת באחת הדרכים החביבות עליו: העלבתם של אנשים מעולם הספורט.

טראמפ תקף שניים מהמבקרים החריפים ביותר שלו בשנים האחרונות, מאמן גולדן סטייט סטיב קר ומאמן סן אנטוניו גרג פופוביץ', זאת לאחר שבימים האחרונים, כאשר נשאלו על הנושא, השניים פחות או יותר בחרו להתחמק מתשובה ישירה, אולי מתוך חוסר רצון להיכנס בעצמם לבלגן.

"מנהלי ה-NBA צריכים לטפל במצב מול סין בעצמם. סטיב קר לא יכול היה לענות על השאלה. הוא רעד, כמו ילד קטן. הוא כל כך פחד אפילו לענות. הוא לא ידע איך לענות לשאלה, אבל אין לו שום בעיה לומר דברים רעים מאוד על ארצות הברית", אמר טראמפ.

"ראיתי גם את פופוביץ'", הוא הוסיף. "זה היה בערך אותו הדבר, אבל הוא לא נראה כל כך מפוחד כמו קר. אבל שניהם מדברים רע על ארצות הברית, אך כשזה נוגע לסין, הם לא רוצים להגיד שום דבר רע. אני חושב שזה היה די עצוב, האמת. זה יהיה מעניין מאוד".

כוכב הווריירס, סטף קרי, אמר שאנשי המועדון וביניהם הג'נרל מנג'ר בוב מאיירס סיפרו לו מה אמר טראמפ על המאמן שלו. בתגובה, סטף אמר לעיתונאים שהוא "מברך את סטיב על הצטרפותו למועדון", לאחר שגם הוא עצמו התנגח בעבר עם הנשיא. "מאז שאני זוכר, מן הסתם המועדון שלנו תמיד אומר את דעתו, אבל בכל הנוגע לליגה וסין והנוכחות שלנו שם, ובניית העסקים איתם, זה מצב מעניין כי יש כל כך הרבה היסטוריה שמעורבת כאן. אני לא מכיר את ההיסטוריה הזו מספיק טוב כדי לדבר על הנושא או לגבש דעה, אבל נשאר מרוכז בזה, כמו כולם", הוסיף קרי.

הנשיא נגדם. קר ופופוביץ' (GETTYIMAGES)
הנשיא נגדם. קר ופופוביץ' (GETTYIMAGES)
הדפס