השיא עוד לפניו: לאן לברון יכול להגיע?

מתי הוא יעבור את קובי בראיינט בנקודות בכל הזמנים, ובאיזה נתון הוא צפוי להפוך לגדול אי פעם. רגע לפני שלברון ג'יימס פותח עונה 17 ב-NBA ושנייה במדי הלייקרס, עשינו סדר

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  20.10.19 - 21:07
תחילת כתבה

לברון ג'יימס לא רק מסתער העונה על אליפות רביעית, אלא גם על ספר השיאים. כוכב הלייקרס צפוי להמשיך לטפס בטבלאות ולקבע את מעמדו כאחד הגדולים בהיסטוריה. רגע לפני שהוא פותח את העונה ה-17 בקריירה, אנחנו מכינים אתכם לרגעי השיא (תרתי משמע) של קינג ג'יימס.

* כל האפשרויות והתחזיות כאן מסתמכות על מספרי הקריירה של לברון ויוצאות מנקודת הנחה שהוא לא יחמיץ שוב שליש עונה בגלל פציעה.

נקודות בעונה הסדירה:

בעונה שעברה, לברון הפציץ 44 נקודות בניצחון הביתי על פורטלנד ועקף את ווילט צ'מברליין, לו היו ימים גדולים עם הלייקרס, בין היתר. הקהל בסטייפלס סנטר לא ממש התחבר לחגיגה הפרטית של קינג ג'יימס והוא כנראה יתחבר פחות מכך אם לברון יעקוף במשחק ביתי את קובי בראיינט העונה. וזה הולך לקרות.

למלך חסרות רק 1,101 נקודות בשביל להשאיר מאחור את האגדה של הלייקרס ולטפס למקום השלישי בטבלת קלעי כל הזמנים. בקצב "לברוני" סביר, זה אמור לקחת משהו כמו חצי עונה. השאלה אם הוא יכוון לכך שזה יקרה במשחק חוץ. לחלופין, המשחק ה-40 של LA הוא בבית מול קליבלנד. יכול להיות נחמד.

לברון נוטה לסיים עונות רגילות עם כ-2,000 נקודות. אם זה יקרה, הוא יתייצב לעונה הבאה במרחק של קצת יותר מ-2,000 נוספות מקרל מלון, שבמקום השני בכל הזמנים. כרגע, נראה שיזדקק לשלוש עונות לפחות כדי לעקוף את קארים עבדול ג'באר, שמוביל עליו ב-5,844 נקודות.

ישאיר מאחור את קובי? (Getty)
ישאיר מאחור את קובי? (Getty)

דקות בעונה הסדירה:

אחד הדברים שמדברים עליהם יותר מכל בהקשר של לברון, בטח אחרי הפציעה מהעונה שעברה, הוא העומס. העונה שעברה הייתה הראשונה בקריירה בה ירד מ-2,000 דקות ובדרך כלל, הוא באזור ה-3,000.

כיוון שגם השנה, עם הסגל של הלייקרס, נראה שהוא יצטרך לסחוב לא מעט, לברון יוכל לטפס מה-46,235 דקות שכבר שיחק (מקום 17 בכל הזמנים), לכיוון ה-49 אלף ולהשאיר מאחור שמות כמו קובי, ווילט, סטוקטון, רג'י מילר, טים דאנקן ואחרים. במקום השביעי נמצא מוזס מאלון עם 49,444 ומעליו, אלווין הייז עם 50 אלף עגולות.

סלי שדה והחטאות מהשדה בעונה הסדירה:

לברון קולע לאורך הקריירה כ-750 סלי שדה בעונה, כמעט 10 בממוצע למשחק. הוא רחוק רק 354 ממייקל ג'ורדן, הרביעי אי פעם. גם כאן, בערך באמצע העונה הוא אמור לעקוף את MJ. היעדים הבאים עם ווילט, מלון וכמובן, קארים, אי שם בפסגה.

ברמת ההחטאות, קובי הוא המלך הבלתי מעורער, עם 14,481. ללברון יש 11,640 כרגע ולאורך הקריירה הוא עומד על 50 אחוז מהשדה, כמעט במדויק, כך שגם כאן אפשר לצפות לקרוב ל-750 החטאות. זה יזניק אותו למקום השישי, מעל ג'ורדן ו-וינס קרטר וצמוד לקארים, דירק נוביצקי ומלון.

ריבאונדים ואסיסטים:

מה שמדהים בקריירה של לברון זו היכולת לעשות הכל מהכל. כך למשל, הוא נכנס לעונה הזו כריבאונדר ה-62 בטיבו בכל הזמנים! 8,880 כדורים חוזרים הוא הוריד עד היום, כ-7.5 בממוצע לערב. אם ישמור על הקצב, הוא רחוק כשתי עונות מה-10,000 ובינתיים, יוכל לדלג העונה לאזור ה-50 הראשונים ולעקוף בין היתר את לארי בירד ו-ואלדה דיבאץ.

גם באסיסטים הוא עומד על קצת יותר משבעה למשחק וכאן הוא כבר עשירי בהיסטוריה של הליגה, עם 8,662. בהנחה שכריס פול, השביעי אי פעם, ימשיך כרגיל, עונה אופיינית נוספת תעלה את לברון למקום השמיני, על חשבון איזייאה תומאס וגארי פייטון. הוא יזדקק לקצת יותר משתי עונות כדי להגיע ל-10,000 כאן.

אגב, קריירת 40,000 (נקודות), 10,000 (ריבאונדים) ו-10,000 (אסיסטים) עדיין ריאלית בהחלט. מטורף לחלוטין.

עוד קצת עונה סדירה:

לברון 17 בכל הזמנים בחטיפות, עם 1,937, כ-120 בממוצע לעונה. הוא יכול לדלג מעל ל-2,000 העונה ולהתקרב בצעדי ענק לטופ 10.

921 חסימות, קצת יותר מ-50 לעונה, מציבות אותו במקום ה-112 בכל הזמנים. לאסל תומפסון מדורג 100, עם 972 חסימות בקריירה. לברון רחוק ממנו 51. בהחלט ייתכן.

איבודים? לקינג ג'יימס יש כרגע 4,163, מקום רביעי בכל הזמנים. הוא ישאיר העונה מאחור את מוזס מלון וג'ון סטוקטון וצפוי להתקרב מרחק כ-100 איבודים ממלך כל הזמנים, קרל מלון (4,524). כמעט אין סיכוי שלברון לא יהיה מלך האיבודים כשיסיים את הקריירה. למזלו, ראסל ווסטברוק דוהר מאחור.

פלייאוף:

בפעם השלישית בלבד בקריירה והראשונה מזה עשור וחצי, לברון החמיץ את הפלייאוף אשתקד, אחרי שמונה העפלות רצופות לגמר. עם אנתוני דייויס השנה, זה לא אמור לקרות שוב וישנם כמה שיאים שהוא יוכל לנפץ שם.

הוא רשם 239 הופעות פלייאוף בקריירה (תחשבו על זה רגע. זה עוד שלוש עונות מלאות) ורחוק חמש מרוברט הורי, 12 מטים דאנקן ו-20 ממוביל כל הזמנים, דרק פישר.

בדקות אגב, הוא ראשון כבר מזמן והיחיד אי פעם עם למעלה מ-10,000 דקות פוסטסיזן. גם בנקודות הוא כבר מלך כל הזמנים, בפער עצום של כ-1,000 נקודות על המקום השני, מייקל ג'ורדן. הוא גם מלך החטיפות והאיבודים.

הוא לעולם לא יתקרב למלך האסיסטים בפלייאוף, מג'יק ג'ונסון (2,346), אבל רחוק רק 152 מסטוקטון, שבמקום השני וריצת פלייאוף אחת ארוכה עשויה להספיק.

מקומו בין הגדולים מובטח, אבל האם ישיג אליפות גם בלייקרס? (Getty)
מקומו בין הגדולים מובטח, אבל האם ישיג אליפות גם בלייקרס? (Getty)
הדפס