קיובן: "גל מקל הוא הישראלי המועדף עליי"

בעלי דאלאס עם עקיצה לכספי? וגם: ההתרשמות מלוקה דונצ'יץ'

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  12.11.19 - 19:15

תגיות: NBA

תחילת כתבה

אחרי כתשעה-עשרה משחקים בעונת 2019/20, אין ספק שהקבוצה הכי מרשימה עד כה ב-NBA, לפחות מבחינת תוצאות, היא בוסטון. אתמול בלילה (בין שני לשלישי) היא השיגה 106:116 על דאלאס המשתפרת ועלתה למאזן 1:8, הראשונה בליגה. בצד השני עדיין די מעודדים מהפתיחה הטובה בהרבה ממה שראינו מהקבוצה מטקסס בשנתיים האחרונות.

מארק קיובן, בעלי דאלאס, נכח במשחק והתפנה לראיון: "מרוצה מפתיחת העונה? כן. אנחנו טובים יותר מהשנים האחרונות, אז בתקווה שנמשיך לשחק כך ולהגיע לפלייאוף ולהצליח שם. שנה שנייה של דונצ'יץ'? עד כה אין תלונות, הוא שחקן שעובד קשה ואני חושב שהוא ימשיך ויהיה טוב יותר ויותר. השמיים הם הגבול מבחינתו? כן. מה להגיד לאוהדים בישראל? שלום, וגל מקל הוא עדיין השחקן הישראלי המועדף עליי".

בצד המפסיד היה גם שחקן חדש שלא שותף, וזהו בובאן מריאנוביץ', שאמר: "זה מדהים, אנשים פה טובים. יש לי חברים טובים לקבוצה ואני נהנה מאד מהזמן שאני מבלה פה, ועד עכשיו מאד טוב לי פה. טאקו פול? הוא שחקן מצוין, אנחנו באותו גודל אבל שחקנים שונים. אפשר ממש להתאמן איתו כשהוא עולה לשחק. הוא מתאמן חזק ומשתפר אפילו יותר".

פול, מחכה להזדמנות שלו (getty)
פול, מחכה להזדמנות שלו (getty)

על הפתיחה הטובה של הקבוצה הסנטר הענק הוסיף: "אני חושב שהיינו אמורים לנצח בעוד שני משחקים בהם הפסדנו, אבל שילמנו עבור טעויות. אנחנו עדיין לומדים מהטעויות, ואני מקווה שבעתיד זה יהיה אפילו טוב יותר. עוקב אחרי כדורסל אירופי? אני יודע תוצאות ומי משחק איפה".

אחד השחקנים היותר מדוברים אצל הסלטיקס, שעדיין לא ממש קיבל הזדמנות ובעיקר משחק בג'י-ליג, הוא טאקו פול. בראיון לערוץ הספורט הוא סיפר על צירופו לבוסטון: "זה כיף להיות חלק מהארגון הנהדר הזה, אני משתפר כל יום שעובר ונהנה עם כל חבריי לקבוצה. זו חוויה מדהימה עד כה. אני צובר עוד ניסיון ומקבל מעט דקות על הפרקט, זה משהו שאני צריך וזה יעזור לי לקראת קריירה ארוכה. אתה צריך לשמור על הגוף שלך מבחינת כושר ובריאות. אפשר לומר ששחקני NBA חכמים הרבה יותר, כך שצריך להבין את המשחק יותר טוב. עד עכשיו הולך לי טוב".

במשחק מול המאבריקס הוא לא שיחק, אך הגיע לצפות ואף שלח מסר לאוהדים בישראל: "אני רק רוצה להגיד להם תודה, אני מאד מעריך את התמיכה שלהם, יש לזה משמעות רבה עבורי. כל פעם שאני עולה לשחק הקהל מריע ותומך בי. תשומת הלב? התרגלתי לזה. אני עדיין מתרגל, זה המון, אבל רוב הזמן אני בסדר עם זה".