"יותר טוב מסטף": על הערב המפלצתי של יאנג

השיאים, המחמאה והעקיצה של הכוכב. וגם: יחסי לברון-דיוויס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.19 - 10:15
תחילת כתבה

בדראפט 2018 היו לא מעט אנשים שהרימו גבה על ההחלטה של אטלנטה לבצע טרייד בין לוקה דונצ'יץ' וטריי יאנג, אבל פתיחת העונה הנוכחית הוכיחה שוב - כמו הסלובני, גם הכוכב הצעיר הוא שחקן של פעם בדור. הלילה (בין שלישי לרביעי), יאנג שם חותמת נוספת לכך עם שואו אדיר שהוביל את ההוקס לניצחון על דנבר וכניסה לרשימה שלא הייתה מביישת גדולים ומנוסים ממנו.

המספרים מדברים בעד עצמם: יאנג קבע שיא עונתי של 42 נקודות (8 מ-13 לשלוש) והוסיף 11 אסיסטים, ובכך הפך לשחקן הצעיר בהיסטוריה שמגיע לשלושה משחקים רצופים של 30+ נקודות ו-10+ אסיסטים. אבל מה שמרשים אפילו יותר, זו העובדה שיאנג, שקלע בפעם השנייה בקריירה 40 נקודות או יותר והוסיף 10 מעל אסיטים, הצטרף ללברון ג'יימס ומייקל ג'ורדן - השניים היחידים שעשו זאת קודם לכן.

וזה לא נגמר פה. יאנג גם הפך לשחקן הראשון שקולע עבור ההוקס 30 נקודות ו-10 אסיסטים שלושה משחקים ברציפות מאז 1983/84. למעשה, היחידם שעשו זאת לפניו במאה הנוכחית היו ג'יימס הארדן, ראסל ווסטברוק, לברון ג'יימס ודוויין ווייד. כעת, יאנג שם את עצמו ברשימה מפואת משהו, שכוללת שלושה שחקנים בלבד שנמצאים בטופ 10 גם בנקודות וגם באסיסטים, יחד עם ג'יימס הארדן ואותו לוקה דונצ'יץ'.

היכולת של יאנג ורשימת השיאים הבלתי נגמרת ששבר הלילה, הובילה גם לתגובות בהתאם. קנדריק פרקינס לא נשאר אדיש וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "יאנג יותר טוב מסטף קרי בשנתיים הראשונות שלו ב-NBA בקלות, וזה לא מוטל בספק אפילו". יאנג עצמו לא נשאר חייב להייטרים, החליף את תמונת הפרופיל שלו לרקע שחור וצייץ, בספק עקיצה לאותו דראפט: "ההתנצלות שלכם צריכה להיות קולנית בדיוק כמו חוסר הכבוד שלכם".

ועכשיו, מכוכב אחד לאחר, קצת יותר וותיק. אחרי עונת השפל אשתקד, לברון ג'יימס הגיע לעונה הנוכחית עם המון רצון להוכיח שהוא עדיין הטוב ביותר. לשם כך, הוא התחזק באנתוני דיוויס ובינתיים זה נראה מבטיח. הלילה הלייקרס שלו חזרו למסלול הניצחונות למרות קרב צמוד מול פיניקס והצמד שוב סיפק את הסחורה עם 43 נקודות משותפות, 19 ריבאונדים ו-15 אסיסטים.

"הוא רוצה לשחק, אנחנו רק צריכים להשתמש בו", העיד לברון על השותף שלו, ששיחק למרות פציעה בכתף. "כשהוא עולה לשחק על אף הפציעות, הוא גורם לכולנו להבין שאין סיבה שלא נשחק גם". דיוויס עצמו הודה ללברון על המחמאות והוסיף: "אני רוצה לשחק, קשה לי להוביל מהצד. אני מנסה לעזור לקבוצה לנצח עד כמה שאני יכול. אני יודע מה המטרה, מה אנחנו מנסים לבנות, אז ככל שאני אהיה יותר על המגרש, ככה נצליח להתקדם יותר לעבר המטרה".

הצלע השלישית בטריו, דווייט האוורד, דווקא לא הסכים עם חבריו: "אני לא חושב שהוא צריך לתת את הפוקוס על לשחק כמה שיותר עכשיו, שייתן לנו לעשות את העבודה השחורה. הוא צריך לשמור על הגוף שלו בריא עד הפלייאוף, אנחנו רוצים להבטיח שהוא יגיע לשם רענן".

שחקן נוסף של הלייקרס שסחט מחמאות בסיום, הוא קייל קוזמה. השריד היחיד מהעונה שעברה קלע 23 נקודות, כאשר 8 מהם היו ברבע האחרון, כולל שתי שלשות קלאץ' רצופות שהעלו את היתרון מנקודה לשבע נקודות. "אני רק רוצה לשחק כמו שקוז אמור לשחק, אני מרגיש שככל שעובר הזמן אני נכנס לקצב יותר ויותר".

הדפס