"מאסטר המשחק": ג'יימס הארדן בליגה משלו

ד'אנטוני מעריץ את המזוקן, שהמשיך ללהוט. ההישגים בפנים

כפיר שקד
כפיר שקד  14.11.19 - 14:00
תחילת כתבה

לאורך כל הקריירה, ג'יימס הארדן סבל מתדמית של שחקן שעושה הכל בשביל עצמו ולבדו. המבקרים טענו שהוא לא קבוצתי ומרבה לאבד כדורים בניסיונות חדירה לסל במקום למסור. אמרו עליו שהוא מעדיף סטטיסטיקה אישית ולא סומך על חבריו לקבוצה (בעונה שעברה רשם רצף של חמישה משחקים בהם קלע המזוקן 261 נקודות, שאף לא אחת מהן הגיעה מאסיסט של חבר לקבוצה). אז אמרו.

לפנות בוקר (בין רביעי לחמישי) הוכיח הארדן בפעם-המי-יודע-כמה, שהוא שחקן ההתקפה המשמעותי ביותר בליגה כיום. יתרה מכך, הוא סופרסטאר שמגיע למשחקים גדולים ויודע לנצח אותם וזה מה שמעניין את הרוקטס שמקבלים אותו בדיוק כמו שהוא.

"זה לא שלא ראינו זאת בעבר וזה לא שלא נראה את זה שוב", התענג מאמן הרוקטס מייק ד'אנטוני מההופעה של הארדן בניצחון 93:102 על הקליפרס, החמישי ברציפות של הקבוצה. "הוא מדהים. הוא מאסטר של המשחק הזה. זה בדיוק מה שאני מצפה ממנו לעשות. הוא שחקן מיוחד," הוסיף ד'אנטוני.

47 נקודות, 7 אסיסטים ו-6 ריבאונדים היו מנת חלקו של המזוקן נגד הקליפרס, שעוד הובילו ב-4 הפרש, שבע דקות לסיום. הארדן לקח אחריות וקלע בשש הדקות האחרונות 17 נקודות. קבוצתו של קוואי קלעה בפרק הזמן הזה רק 9 נקודות.

ההופעה האדירה מול הקליפרס רק הדגישה את העוצמה ההתקפית של הארדן העונה. אחרי 11 משחקים עומד הגארד על ממוצע של 38.3 נקודות (!), כשלמדורג שני אחריו יש 30.2 נקודות בממוצע (דמיאן לילארד). הפעם האחרונה בה שחקן קלע בממוצע טוב יותר ב-11 משחקי הפתיחה הייתה אי שם בעונת 62/63, אז ווילט צ'מברלין העמיד ממוצע פסיכי של 52.2 נקודות.

זאת הייתה הפעם החמישית העונה שמכונת הנקודות של יוסטון קולע מעל 40 נקודות. לאף שחקן אחר בליגה אין אפילו שני משחקים כאלה. המזוקן גם הפך הלילה לשחקן השלישי בלבד בהיסטוריה של הליגה עם לפחות 70 משחקים בהם קלע מעל 40 נקודות ומסר חמישה אסיסטים. מעליו מדורגים רק אוסקר רוברטסון (75) ומייקל ג'ורדן (96).

אם זה לא מספיק, החל מעונת 16/17, יש להארדן 22 משחקים בהם קלע מעל 45 נקודות. לאף שחקן אחר בליגה אין אפילו 14.

הדפס