"60 נקודות והוא בכלל לא עלה לרבע הרביעי"

טירוף סביב הארדן. צפו ברגע בו הבין שלא ישבור את שיאו

כפיר שקד
כפיר שקד  01.12.19 - 09:39
תחילת כתבה

ההצגה האדירה של ג'יימס הארדן לפנות בוקר (בין שבת לראשון) שכללה 60 נקודות בשלושה רבעים בלבד, בניצחון הענק של הרוקטס 111:158 על ההוקס החבולים, ממשיכה להיות הכותרת הראשית בליגה הטובה בעולם. גם עבור אלו שמסתכלים על המזוקן אך ורק בתור מכונת נקודת שמחטיאה יותר ממה שהיא קולעת, משהו השתנה. הארדן שהפך להיות השחקן שקולע מעל 60 נקודות עם הכי פחות נסיונות מהשדה בהיסטוריה, הדיח את קארל מאלון למקום השני אחרי 30 שנה וזאת עובדה שמציבה אותו גבוה מאוד במד האפקטיביות, נושא בו הוא שנוי במחלוקת.

מאמנו של המזוקן, מייק ד'אנטוני לא נשאר אדיש להצגה של הכוכב הבלתי מעורער של הרוקטס, "המשחק הזה היה פשוט כמו כל דבר שהוא עושה - בלתי ייאמן". הארדן שקלע רק נקודה פחות משיא הקריירה שלו שהוא גם שיא פרנצ'ייז עבור הרוקטס, זכה לשבחים רבים גם מחבריו לקבוצה. "הדברים שהוא עושה אלה דברים שאף אחד עוד לא ראה", התפעם אוסטין ריברס שעלה מהספסל ותרם 14 נקודות. "האיש שלנו קלע 60 נקודות ובכלל לא עלה לרבע הרביעי. תן לי שם של שחקן בליגה שיכול לעשות את נכון להיום", אמר ריברס.

ועכשיו למזוקן עצמו. בסיום המשחק נשאל הארדן איך הוא מרגיש להיות השחקן הרביעי בלבד בהיסטוריה שקולע 60 נקודות בפעם הרביעית ולהיות באותה שורה סטטיסטית עם מייקל ג'ורדן. "החבר'ה האלה הם הגדולה של המשחק. הם מה שאני שואף להגיע אליו. אני מקווה שכשהכל יסתיים אוכל להיחשב לאחד מהם באופן רשמי. יש לנו עוד הרבה עבודה בדרך לשם אבל אני מאמין שאפשר לעשות את זה".

"אחי, אני לא מאמין":
ברגע מצחיק בתחילת הרבע הרביעי, הארדן צולם יושב על הספסל כשמגבת על כתפיו כשהוא מסתכל על לוח התוצאות הענק בטויוטה סנטר ואומר: "אוי אחי, אני לא מאמין", כשהוא שומט את הפה בתדהמה. באותו רגע הבין המזוקן כי הוא רחוק 2 נקודות מקביעת שיא חדש, אך ידע כבר שלא יעלה לשחק ברבע האחרון שהיה בחזקת גארבג' טיים מוחלט. צפו בקטע >>

התצוגה האדירה מול ההוקס העלתה את ממוצע הנקודות של הארדן ל-38.8 לאחר 19 משחקים. המזוקן מקווה להיות השחקן הראשון מאז ווילט צ'מברלין בעונת 62-63 שמצליח לסיים עונה שלמה עם ממוצע של מעל 40 נקודות.
הדפס