"מפחיד לשחק מולו": הארדן עושה היסטוריה

המזוקן המשיך לשבור שיאים מול המג'יק ועקף את פול פירס, בדרך למקום השמיני בכל הזמנים בקליעות מ-3 נקודות

כפיר שקד
כפיר שקד  14.12.19 - 08:55
תחילת כתבה

בכל משחק מחדש, אנחנו מקבלים ממנו את אותה היכולת, שופכים עליו את אותם הסופרלטיבים וג'יימס הארדן לא משתנה, אלא פשוט עושה מה שהוא יודע לעשות הכי טוב בעולם, לקלוע נקודות. 54 נקודות המטיר המזוקן בניצחון 107:130 על אורלנדו, רק שתי יממות אחרי מבול של 55 נקודות מול קליבלנד ונדמה כי החלום לסיים עונה עם ממוצע של מעל 40 נקודות, לראשונה מאז ווילט צ'מברלין בעונת 62/63, נמצא בהישג יד עבור הכוכב של יוסטון רוקטס. בעקבות בתצוגה מול המג'יק, הארדן כבר עומד על ממוצע של 39.3 נקודות למשחק.

"זה מרגיש כאילו הפסדנו לג'יימס הארדן ולא ליוסטון", אמר הרכז של אורלנדו אוון פורנייה בסיום הפסד קבוצתו לרוקטס, "כששחקן קולע מולך 54 נקודות זה כמעט מביך לעמוד מולו כי אנחנו ספורטאים ורוצים לתת את כל כולנו. ממש מפחיד לשחק מולו". מאמן המג'יק, סטיב קליפורד נראה גם הוא אובד עצות בנוגע למופע של הארדן מול קבוצתו כשאמר: "כשהוא קולע ככה, אני באמת לא יודע מה אפשר לעשות. לשמור עליו בטוח שאי אפשר".

מייק ד'אנטוני, מאמן יוסטון המשיך להחמיא לכוכב הגדול שלו: "כשג'יימס משחק ככה, זה יהיה קשה מאוד למישהו לנצח אותנו העונה. זה לא משנה איזה הגנה יעשו מולנו, הוא ימשיך לזרוק וגם לקלוע".

וכמו תמיד אצל הארדן, איך אפשר בלי קצת מספרים?
בשני המשחקים האחרונים צלף המזוקן 55 ו-54 נקודות. 109 הנקודות, שקלע בשני משחקי החוץ של יוסטון מול הקאבס ומול המג'יק, מעמידות אותו במקום השני בכל הזמנים במספר הנקודות בשני משחקי חוץ רצופים. רק קובי בראיינט בעונת 2006/7 הצליח לקלוע יותר בשני משחקי חוץ רצופים כשעשה זאת עם 110 נקודות, רק נקודה מהכוכב של יוסטון.

10 השלשות שצלף הארדן גם מול הקאבס וגם מול אורלנדו, הפכו את מספר 13 של הרוקטס  לשחקן הראשון בהיסטוריה שקולע בשני משחקים ברצף 50+ נקודות וקולע 10+ שלשות.

המשחק השני ברצף בו קולע המזוקן 10 שלשות הכניס אותו להיסטוריה של הליגה כשחקן השני, אחרי סטף קרי, שקובר שלשות בספרות כפולות בשני משחקים ברציפות.

הקשר ותשובה לפול פירס:
לפני כחודש ישב פול פירס, אגדת כדורסל בדימוס וכיום פרשן ברשת ESPN, בפאנל שעסק בג'יימס הארדן וביכולות הקליעה שלו. פירס אמר שהוא לא מתרשם מממוצע של 40 נקודות אחרי עשרה משחקים ואמר שמה שירשים אותו באמת תהיה עונה שלמה שהמזוקן יסיים עם ממוצע 40 נקודות למשחק. ג'יימס הארדן כנראה מקשיב לפול פירס ולא רק שלא נפגע מההצהרה, אלא כנראה רואה בה סוג של מוטיבציה, כשחסרות לו לממוצע 40 הנקודות רק 0.7 נקודות בלבד.

ההערה של פירס נתפסה כפוגענית בידי חלק ממעריציו הרבים של הארדן ובמשחק מול המג'יק הוגשה נקמה קטנה ומתוקה. השלשה השנייה שקלע הספורסטאר מטקסס הייתה הקליעה ה-2,144 שלו מחוץ לקשת בקריירה. אחת יותר מפול פירס, בדרך למקום השמיני בכל הזמנים. אנחנו רק רוצים לתת המלצה חמה לג'מאל קרופורד שנמצא במקום השביעי עם 2,220 שלשות בקריירה. אל תדבר על המזוקן בזמן הקרוב.  

הדפס