ג'ורדן ספד: "בלי סטרן, לא הייתי איפה שאני היום"

ברחבי ה-NBA נפרדו מהקומישינר האגדי. MJ הכריז: "הייתה לו אהבה עמוקה לכדורסל, סיפק את הבמה שאיפשרה לי להצליח". סטיב קר: "האדם המשפיע בהיסטוריית המשחק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.01.20 - 06:50
תחילת כתבה

אבל כבד נפל הלילה (בין רביעי לחמישי) על עולם ה-NBA עם היוודע מותו של דייויד סטרן, הקומישינר האגדי של ליגת הכדורסל הטובה בעולם. אנשי הליגה, גם כאלה שכבר לא חלק ממנה, עצרו הכל והביעו את צערם על לכתו של סטרן בגיל 77, תוך מתן כבוד אדיר.

מייקל ג'ורדן, שהפך לכדורסלן הגדול בכל הזמנים בליגה שפיתח סטרן, סיפק הספד מרגש ואסיר תודה: "בלי דייויד סטרן, ה-NBA לא הייתה מה שהיא היום. הוא הוביל את הליגה בתקופות מסובכות וגידל אותה לתופעה בין לאומית, תוך שהוא יוצר הזדמנויות שמעטים היו יכולים לדמיין. החזון והמנהיגות שלו סיפקו לי את הבמה שהרשתה לי להצליח. לדייויד הייתה אהבה עמוקה לכדורסל, דרש מצוינות ממי שלצידו והערצתי אותו על זה. לא הייתי איפה שאני היום בלעדיו".

"נוח על משכבך בשלום, דייויד סטרן. ללחוץ את ידך ב-23.3.2003 היה חלום שמתגשם", כתב דוויין ווייד. ריצ'ארד ג'פרסון הוסיף: "שני האנשים הכי חשובים בתולדות משחק הכדורסל הם דוקטור ג'יימס נייסמית' ודייויד סטרן. אחד יצר את המשחק והשני הפך אותו למה שהוא היום. נוח על משכבך בשלום, הרבה מאיתנו חייבים לך כל כך הרבה".

מאמנה של גולדן סטייט ווריירס, סטיב קר, ספד: "דייויד סטרן הוא כנראה האדם הכי משפיע בהיסטוריה של המשחק בין אלה שלא שיחקו. איפה שהליגה הייתה כשהוא לקח אותה בתחילת שנות ה-80' ואיפה שהיא היום... כולנו חייבים לו על השירות וההשפעה שלו על החיים שלנו".

כמובן, גם הקומישינר הנוכחי ומי שהחליף את סטרן, אדם סילבר, הביע את צערו. "במשך 22 שנים, ישבתי לצידו של דייויד וראיתי אותו בפעולה. הוא היה המנטור שלי ואחד מחבריי הקרובים ביותר. בזכות דייויד, ה-NBA היא באמת מותג עולמי".

הדפס