20 אלף נקודות וזקן אחד: על הערב של הארדן

המזוקן לפני מלו ובירד, 'ראס' בירך. וגם: מי ילד של אמא?

כפיר שקד
כפיר שקד  12.01.20 - 09:46
תחילת כתבה

לא משנה אם אתם אוהבים את שיטת המשחק שלו, אם אתם לא מסוגלים להעריך שחקן שקולע 60 נקודות ב-30% מהשדה וגם אם הלב שלכם בליגה הטובה בעולם נתון למישהו אחר. אף אחד לא יכול לקחת לג'יימס הארדן את העובדה הבסיסית שהבחור פשוט יודע לעשות נקודות. מי שהוכתר רק לפני פחות משבועיים כמלך הסלים של שנות העשרה ב-NBA, הגיע לפנות בוקר (בין שבת לראשון) במשחק הניצחון של הרוקטס 109:139 מול מינסוטה, כשהוא צולף 32 נקודות, לנקודת ציון בקריירה המרשימה שלו.

באמצע הרבע השני לקח המזוקן סטפ-באק (כמה אופייני) וזרק שלשה שצללה לרשת של הטימברוולבס. הארדן עבר בזכות השלשה את רף 20,000 הנקודות בקריירה. הכרוז בטויוטה סנטר הכריז "20 אלף" ובמהלך פסק הזמן הבא הוקרן סרטון בו הארדן קולע את הנקודות הראשונות שלו בליגה ולאחר מכן את קליעת העונשין איתה סגר 10,000 נקודות ולבסוף את אותה שלשה עם צעד אחורה שהכניסה אותו למועדון ה-20,000.

"להיות מסוגל לעשות את מה שהוא עושה כל ערב ברמות האלה זה משהו שאסור לנו לקחת כמובן מאליו", אמר בסיום ראסל ווסטברוק על הארדן וההישג הגדול. "זאת ברכה לראות אותו מתפתח בכל משחק מחדש ובמיוחד בתור חבר שלו. אני שמח בשבילו מאוד" פירגן ווסטברוק שהיה על הפרקט גם כשהארדן קלע את נקודותיו הראשונות בליגה במדי אוקלוהמה סיטי ת'אנדר. אגב, לווסטברוק חסרות 360 נקודות בלבד כדי להיות להגיע ל-20,000 נקודות בעצמו ולפי ממוצע של 24.4 נקודות למשחק העונה, צפוי 'ראס' להגיע לנקודת הציון בעוד 15 משחקים. הארדן בעצמו לא התרגש כל כך מההישג האישי כשאמר, "ברור שזה מכובד, אבל יש לי מטרות גדולות יותר".

בגיל 30 ו-138 ימים בלבד, הארדן הפך לשחקן ה-45 בהיסטוריה להגיע להישג המרשים והשביעי הצעיר ביותר. 20,000 הנקודות של המזוקן הגיעו רק במשחקו ה-802 בליגה הטובה בעולם מה שהופך אותו לשחקן ה-17 המהיר בכל הזמנים להגיע למספר הנקודות האדיר. אגב, הצלף מטקסס עקף את כרמלו אנתוני ואת לארי בירד בקטגוריית ההגעה המהירה ל-20 אלף נקודות קריירה.

הארדן גם הפך לשחקן ה-15 בלבד בהיסטוריה לקלוע מעל 20,000 נקודות, לחלק מעל 5,000 אסיסטים ולקטוף מעל 4,000 ריבאונדים, כאשר מבין השחקנים הפעילים כיום זה רק הוא ולברון ג'יימס.

בסיום ההתמודדות, ממש כאילו הבקיע שלושער בפרמייר-ליג האנגלית, קיבל הארדן את כדור המשחק איתו קבע את ההיסטוריה הפרטית שלו. המזוקן לא התבלבל ונתן את הכדור לאימו שישבה ביציע מדושנת עונג מהילד המוכשר שלה. מאוחר יותר הסביר ה-MVP מ -2018 מדוע נתן את הכדור ההיסטורי דווקא לאימו, "יש אצלה הכל. כל גביע והישג שלי נמצא אצלה. זה פשוט יותר בטוח כשזה אצלה", סיכם הילד המזוקן. 

אמא, תשמרי לי. ג'יימס הארדן ואימו בסיום המשחק (GETTY)
אמא, תשמרי לי. ג'יימס הארדן ואימו בסיום המשחק (GETTY)
הדפס