"קובי, אנחנו מקווים שהסבנו לך גאווה"

מג'יק ספד, הדסון וקומון שרו. האולסטאר נפרד מהממבה

כפיר שקד
כפיר שקד  17.02.20 - 07:11
תחילת כתבה

בווידאו למעלה: מג'יק ג'ונסון נפרד מקובי לפני משחק האולסטאר>>>

הסופ"ש האחרון, למרות שהוקדש לחגיגת האולסטאר היה מעל להכל חגיגת חייו ופועלו של קובי בראיינט שהלך לעולמו לפני שלושה שבועות בתאונת מסוק טרגית עם ביתו ג'יאנה בת ה-13 ושבעה נוסעים נוספים. המחוות לקובי בראיינט המשיכו לפני משחק האלוסטאר המסורתי שנערך לפנות בוקר (בין ראשון לשני) וגרמו לנו להבין שהממבה יישאר בלבבות אוהדי הכדורסל, באשר הם, לעוד הרבה מאוד זמן.

לפני הצגת השחקנים, כיבו ביונייטד סנטר את האורות וחבר היכל התהילה ואולי מי שמזוהה עם הלייקרס כמו קובי המנוח, מגי'ק ג'ונסון, לקח את המיקרופון ונשא דברים לזכרו של בראיינט, "לעלום לא נראה שחקן כדורסל כמו קובי", אמר ג'ונסון שגם חלק כבוד לדיוויד סטרן, הקומישנר לשעבר של הליגה שהלך לעולמו בחודש דצמבר האחרון. מג'יק המשיך את דבריו על הממבה, "לקלוע 81 נקודות במשחק אחד. לקלוע 60 נקודות המשחק הפרידה. ומעל להכל לזכות בחמש אליפויות. מה שאני הכי גאה בו בעניין של קובי הוא שבלוס אנג'לס יש מיליוני אנשים שאין להם בית. קובי נאבק לעזור לכל אחד ואחת מהם בכל יום. הייתה לו תשוקה לדבר ומעל להכל הייתה לו תשוקה להיות אבא, בעל, יוצר סרטים. הוא זכה באוסקר! כולנו עדיין כואבים את לכתו. אלה זמנים קשים למשפחת ה-NBA", סיכם מג'יק את דבריו ולא השאיר עין אחת יבשה בקהל.

ג'ונסון הוביל את הקהל לקריאות עידוד לממבה כשהחל לצעוק: "קובי!, קובי!", בשמונה דקות הדומיה, לזכר המספר הראשון אותו לבש בראיינט בקריירה. מי שהמשיכה את המחוות היא הזמרת, ילידת שיקגו, ג'ניפר הדסון שלבשה שמלה בצבעי הסגול זהוב של הלייקרס וביצעה את השיר "ככל שאנחנו יודעים (כנראה שלא ניפגש שוב)", לזכרו של הממבה, כשתמונותיו מתנוססות במסכים הגדולים ביונייטד סנטר.

הראפר קומון ששפט רק לפני 24 שעות בתחרות ההטבעות ולקח חלק פעיל באולסטאר גם כשחקן במשחק הכוכבים, הקדיש קטע ראפ והדליק את האולם בשקיגו. "מלך ושמו קובי בראיינט", אמר קומון תוך כדי שהאולם נצבע בסגול-זהוב שקובי כל כך אהב. "אפילו ברגעים הכי קשים, נרגיש את האור של קובי", הוסיף הראפר המוערך. בדיוק כשהמשפט הנ"ל נאמר, נדלקו הצמידים שחולקו מהעוד מועד ליושבים באולם ברגע מרגש ומפתיע. 

בנוסף, הוקרן סרט ברוח העיר המארחת שיקגו, בהשתתפות ג'סי וויליאמס שיבר על מערכת היחסים המרתקת בין מייקל ג'ורדן לקובי. מג'יק ג'ונסון חתם את ההוקרה והמחוות בכך שצייץ בחשבונו האישי אמירה שהיא בחזקת הכל, "קובי, אנחנו מתגעגעים ואנחנו מקווים שהסבנו לך גאווה".

הדפס