"נגיעות של דונצ'יץ'": אבדיה גורף שבחים

בכיר ESPN: "היה עשוי להיבחר ראשון אם היה משחק במכללות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.02.20 - 13:47
תחילת כתבה

כארבעה חודשים נותרו עד דראפט ה-NBA, אז יהפוך דני אבדיה לישראלי השלישי בליגת הכדורסל הטובה בעולם, וככל הנראה לראשון שנבחר בלוטרי (14 הבחירות הראשונות). בינתיים, היהלום של מכבי תל אביב גורף שבחים מכל עבר, במיוחד מצד אלה שעוסקים במלאכת המעקב אחר הפרוספקטים שצפויים להיכנס ל-NBA בקיץ הקרוב.

אחד מאותם אנשים הוא מייק שמיץ, שמסקר את הנושא שנים ארוכות, האחרונות שבהן עבור המעצמה שנקראת ESPN. לאותו שמיץ יש הרבה מילים טובות, חלקן מחמיאות במיוחד, לומר על אחד הכישרונות הגדולים אי פעם שצמחו בכדורסל הישראלי.

שמיץ הגדיר את אבדיה בתור "השחקן המסקרן ביותר בדראפט", ופירט: "הוא יכול לעשות קצת מכל דבר. הוא יכול לקלוע ממרחק, הוא מסוגל לנהל את ההתקפה והוא גם מאוד תחרותי. יש בו קשיחות והוא יכול לשמור על כמה עמדות. אם הילד הזה היה משחק במכללות, עבור דיוק או צפון קרולינה, היינו מדברים עליו בתור מועמד להיבחר במקום הראשון".

"זה לא קל לעלות על הפרקט במסגרת היורוליג, לשחק עבור קבוצה לחוצה כל-כך כמו מכבי תל אביב", ניסה שמיץ להסביר לקהל האמריקני את התהליך שעובר אבדיה. כשהתבקש לנסות להשוות את הפרוספקט לשחקני NBA בהווה, אמר: "זו לא השוואה 'אחד לאחד', אבל יש בו קצת מדנילו גלינארי, קצת מדריו שאריץ' וגם נגיעות מלוקה דונצ'יץ'".

"אני לא מתכוון להגיד שהוא כמו דונצ'יץ', שהוא כישרון של פעם בדור", דאג מיד להרגיע בכיר ESPN וסיכם: "אבל, כל זמן שיש לך שחקן בגודל הזה שיכול לקלוע שלשת סטפ-בק ולייצר מסירה על כל המגרש, אז אתה מקבל קצת מהגוון של לוקה דונצ'יץ'".

הדפס