על אנושי: כאריס לאברט כתש את הסלטיקס

דוראנט: "יצירת מופת", אטקינסון התבלבל. על ערב מפלצתי

כפיר שקד
כפיר שקד  04.03.20 - 09:57
תחילת כתבה

בוידאו למעלה: מיטב הביצועים מהתצוגה המטורפת של כאריס לאברט מול בוסטון

כשנותר רבע אחד בלבד לסיום ההתמודדות שהתרחשה לפנות בוקר (בין שלישי לרביעי), בין הסלטיקס לברוקלין, הוליכו הבחורים מבוסטון ביתרון מבטיח של 17 נקודות. גארד הנטס כאריס לאברט, שקלע עד סיום הרבע השלישי 13 נקודות בלבד, בכלל לא היה בטוח שהוא יעלה לשחק ברבע הרביעי. "חשבתי שהמאמן אטקינסון הולך להוציא אותי", שיתף הגארד בן ה-25. "בסופו של דבר הוא החליט שאני צריך להיות על הפרקט, אז עשיתי עוד מאמץ אחד אחרון בשביל הקבוצה".

כנראה שבעקבות הניצחון הענק בהארכה, של ברוקלין, 120:129 מישהו צריך לעבור עם לאברט על ההגדרה של "מאמץ אחד אחרון". ברבע הנועל לבד צלף הטאלנט הנפלא של הנטס 26 נקודות והוביל את ברוקלין לשיוויון דרמטי, כולל שלוש צליפות קרות רוח מקו העונשין שהשוו את התוצאה, 1.2 שניות לסיום. בהארכה כבר ניצח היהלום מניו יורק, לבדו על המקהלה וקבר את כל 11 הנקודות של הנטס אל מול 2 בודדות ומסכנות בלבד של בוסטון ההמומה שלא הבינה מאיפה ואיך זה קורה לה.  כשהגיע הפלא של ברוקלין לנקודה ה-50 שלו, קווין דוראנט, שלא משחק כבר מתחילת העונה בעקבות פציעה, לא התאפק וצייץ תוך כדי ההתרחשות "זה היה 50 יפהיפה, ורט. תודה לך על יצירת המופת הזאת".

מאמן הנטס, קני אטקינסון לא האמין למראה עיניו והתקשה לחבר משפט הגיוני לנוכח תצוגת התכלית של לאברט, "קשה בכלל להגיב לדבר כזה. אני מנסה, כאילו עדיין לעכל את זה. וואו. 51 נקודות ומה שהוא עשה בסיום ועוד נגד קבוצה כזאת", סיים אטקינסון את הבלבול שאפף אותו בעקבות המופע המרהיה של הגארד בן ה-25 שהחמיץ 25 משחקים העונה בעקבות פציעה באגודל שמאל. 37 הנקודות של לאברט ברבע האחרון ובהארכה הן הכי הרבה נקודות שקלע שחקן ברבע הרביעי+הארכה ב-20 השנים האחרונות. 

באקט סימבולי לחלוטין החליטו חברין לקבוצה של הגארד הלוהט לצנן אותו בסיום המשחק עם מים קרים, בעקבות שיא הנקודות המטורף. לאברט הרטוב ניסה להסביר את הדיבוק שאחז בו ברבע האחרון ובהארכה, בהן סיים עם 37 נקודות מפלצתיות, כאשר בוסטון כולה מסיימת עם 36 נקודות בלבד, "הסל היה גדול מאוד בנקודה מסוימת. היו לי ליי-אפים קלים והלכתי לסל בחופשיות", אמר מספר 22 של ברוקלין והוסיף, "אני רק מנסה לחזור לעצמי". ובכן כאריס, חזרת. ובגדול!

 

הדפס