על הרדאר שלה: קליבלנד חקרה לעומק את אבדיה

הקאבס צפויים לזכות באחת הבחירות הראשונות בדראפט ובאוהיו דווח שהם עשויים לנצל אותה כדי להנחית את היהלום. נציגי הפרנצ'ייז הגיעו לישראל מספר פעמים כדי לצפות בו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.20 - 07:00
תחילת כתבה

דני אבדיה על הראדר. משבוע לשבוע הכותרות בנוגע לכוכב הצעיר של מכבי תל אביב חוזרות. פעם אחר פעם נוספת ידיעה על ההתעניינות לגביו מה-NBA, אך כנראה שהכוכב הצעיר הרוויח זאת בצדק, כיוון שהפעם מדובר בתהליך האינטסיבי שביצעה קליבלנד קאבלירס במטרה לבדוק האם הוא אכן מתאים לקבוצה. ספוילר? סיכוי לא רע.

אמנם הליגה הטובה בעולם נפסקה בינתיים בעקבות משבר הקורונה וטרם ידוע מה יעלה בגורל הדראפט הקרוב, אבל אם מסתכלים על התסריט האופטימי, הוא יקרה הקיץ ונראה שקליבלנד מועמדת חזקה מאוד לקלוט את השחקן של הצהובים.

אז על מה המהומה? לפי מקורות בארה"ב, קליבלנד קאבלירס ערכה "מחקר מעמיק" בנוגע לפורוורד של מכבי תל אביב. מה הכוונה מעמיק? לא פחות משלושה נציגים של המועדון ביצעו את הנסיעה מארה"ב כדי להתרשם מהנכס של הצהובים.

מנהל מחלקת הסקאוטינג של המועדון, ברנדון ווימס ראה את אבדיה משחק העונה. כמוהו גם הג'נרל מנג'ר של הקבוצה, קובי אלטמן, שהגיע  מוקדם יותר השנה לתל אביב כדי לצפות בעצמו בפרוספקט של הצהובים. אם לא די בכך, גם עוזרו של לאלטמן, מייק גנסי נכח בשלושה משחקים נוספים של אבדיה כדי להבין האם הוא אכן מתאים למערכת של הקאבלירס.

נכון להיום, עד הפסקת הליגה בשל הקורונה, קליבלנד מחזיק במאזן השני הכי גרוע בליגה כהפסידה 46 משחקים אל מול 19 ניצחונות בלבד העונה. בעקבות כך, צפויה הקבוצה מאוהיו לקבל את אחד המקומות הראשונים בדראפט ונראה שאבדיה הוא אחד השמות המובילים להבחר על ידה.

כשאלטמן צפה באבדיה במשחק נגד גלבוע/גליל. (צילום: שיבר)
כשאלטמן צפה באבדיה במשחק נגד גלבוע/גליל. (צילום: שיבר)
הדפס