"פחדנו ממנו פחד מוות": קר מספר על ג'ורדן

לא יכולים לחכות? מאמן הוורייורס על הדמות שמאחורי האגדה

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.04.20 - 09:56
תחילת כתבה

במהלך החודש הקרוב עתידה לצאת לאור הסדרה התיעודית על העונה האחרונה של מייקל ג'ורדן בשיקגו, אבל עושה רושם שאוהדי הכדורסל באשר הם כבר לא יכול לחכות, בטח עכשיו כשהם נמצא בבית. לכן, סטיב קר הקדים תרופה למכה וערך לנו היכרות עם ג'ורדן של חדר ההלבשה, זה שפחות נחשף לציבור הרחב.

מאמן הווריירס, שהיה שותף לאחת השושלות הגדולות שידעה ה-NBA, שוחח עם ביל סימונס בפודקאסט 'ספרי הכדורסל' וסיפר על היחס של ג'ורדן לחבריו מאחורי הקלעים, על המנהיגות שייחודית רק לו וכיצד זה הכין אותו בצורה הטובה ביותר לכדורסל המודרני. "היה הרבה יותר פשוט לשחק עם טים דאנקן לדוגמא", נזכר מאמן גולדן סטייט. "פחדנו ממייקל פחד מוות".

"הוא היה הכוח הכי משמעותי על הפרקט בכל רגע נתון", המשיך קר. "זה לא רק הכישרון, אלא כח הרצון. היריבים היו מפסידים לו עוד לפני שהם עלו על הפרקט, זה היה מדהים לשחק איתו באותה קבוצה. היית חייב לקבל את האחריות. ידעת שהוא הולך להכאיב לך, שהוא יהיה קשוח איתך, שהוא ידבר 'טראש טוק' בכל אימון מחדש. רק כדי לבחון אותך".

"אבל היו לו סיבות טובות", הוסיף קר, וניסה להסביר את המקום ממנו הגיע ג'ורדן. "אם לא היית יכול להתמודד עם ה'טראש טוק' באימון, אין סיכוי שהיית יכול להתמודד עם הלחץ של משחקי הפלייאוף ב-NBA. זה היה הגיוני, הוא צדק".

קר הצטרף לשיקגו בעונת 1993/94, כשג'ורדן עזב לטובת רומן קצר עם משחק הבייסבול. אבל בשלהי העונה שלאחר מכן ג'ורדן חזר לפרקט, וקר, שהיה שחקן משלים אז, קצר את הפירות. "הוא הפך אותי להרבה יותר טוב", הוא נזכר. "ולא רק מנקודת המבט של השחקן הטוב בעולם. נכון, הם כנראה יעשו עליו דאבל-אפ ואני אהיה פנוי, זה טיעון קל, אבל זה היה יותר מזה. זה היה חוסר בפחד. הדבר שלמדתי ממנו יותר מכל, היה קור הרוח".

"ג'ורדן מעולם לא נרתע מאות הקלון שמגיע עם הכישלון. החיוביות תמיד גברה על השליליות. בשלב הזה של הקריירה שלי כבר לא רציתי להיות הטוב מכולם, לא רציתי להיות זה שיהרוס את המשחק. הנטייה שלי הייתה להתרחק מהזריקות המכריעות ולא לעשות טעויות, והוא היה שם עלינו המון לחץ. בשלב הזה הבנתי שאני חייב לקחת את המשחק שלי לרמה אחרת".

ג'ורדן וקר. בקרוב על המסכים (getty Images)
ג'ורדן וקר. בקרוב על המסכים (getty Images)
הדפס