עשה שריר: המו"מ ששינה לכספי את הקריירה

ההבטחה שקיבל ממכבי והמחשבה לעבור לבני השרון. הראל נזכר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.20 - 20:21

תגיות: NBAעמרי כספי

תחילת כתבה

סיפור שטרם סופר. גיא הראל ממשיך לספק פנינים בעמוד הטוויטר שלו, והפעם - תחילת הקריירה של עמרי כספי. מנכ"ל הפועל ירושלים, שהיה בזמנו סוכן וייצג את הכוכב, תיאר כיצד התנהל המו"מ מול הצהובים ואיזה סעיף מיוחד גרם לכך שהפורוורד יקבל דקות.

"כספי והשמינייה. את עמרי כספי התחלתי לייצג כשהיה בן 17 - כבר אז היה ברור לכולם שהוא שחקן שחקן, אבל בגיל 17 זה לא מבטיח כלום. למרות שהיה בו משהו מיוחד - אופי של 'אני אראה לכולם מה אני שווה רק תמשיכו לפקפק בי'. בזכות סיכום מוקדם שהיה בין ההורים של עמרי למכבי, הוא היה שחקן חופשי, ולכן כל המו"מ מול מכבי היה בעמדה שווה ולא מתוך זה שהם שולטים בעתיד שלו".

"התיישבתי למו"מ עם שמעון ועמי אשל, כשמדברים על חוזה ארוך טווח. שמעון ועמי הסבירו לי שהגיע הזמן שמכבי תוציא שחקן משמעותי לבוגרים מהנוער, והולכים להשקיע בעמרי המון משאבים. אני מצידי אמרתי שאם כל זה יקרה אז אחלה, אבל מה יקרה אם לא? לכל אורך המו"מ היה פיל בחדר - יותם (הלפרין). זו הייתה התקופה שיותם היה במכבי ולא קיבל את הבמה להיות השחקן המשמעותי שהוא יכול היה להיות. זה באותו הקיץ שיותם עבר לשנת התחשלות בלובליאנה ומשם חזר למכבי רק כדי לעשות אחלה קריירה בחו"ל ולגמור אותה כסמל שלנו (לא שייך לסיפור, אבל תמיד כיף להיזכר)".

"חזרה לכספי. הדיבור היה סביב זה שעושים חוזה ארוך, אבל עם אפשרות יציאה למקרה שעמרי לא יהיה שחקן משמעותי. התעקשנו על משהו מוגדר בחוזה, ובאיזשהו שלב מכבי זרמו, ועכשיו היה צריך למצוא מה ההגדרה לזה ואיך מנסחים. הייתה הסכמה שהשנה הראשונה (בטח בגיל 17) היא שנת התחשלות. אבל - וזה וואחד אבל - אם בשנה השנייה עמרי לא שחקן רוטציה, יש לנו אפשרות לצאת מההסכם, ומבחינתנו שחקן רוטציה זה שחקן שבין שמונת השחקנים הראשונים בדקות משחק (ליגה ויורוליג)".

"למכבי לא היה קל לבלוע, אבל למען האמת לא הייתה ברירה - לא היה סרט שסוגרים שם את עמרי ל-4 עונות בחוזה מובטח. בעונה הראשונה עמרי בעיקר עבד על המשחק והמון עם אבי קובלסקי והשתפר מאוד. סוף העונה הוחלט ללכת לשנת השאלה לעונה (שהייתה עונה מעולה אישית וקבוצתית) בגליל, וסעיף השמינייה 'הוקפא' לעונה שאחרי. עמרי חזר והשתלב יפה, כשאחד מאנשי מכבי מנהל מעקב בסוף כל משחק על הדקות. בסוף העונה כספי היה... תשיעי. הודענו למכבי שעמרי חופשי. רצינו להישאר במכבי, אבל בתנאים חדשים, והתחיל מו"מ מתיש על כסף כשבשלב מסוים אבא של עמרי אפילו חשב שכדאי ללכת לבני השרון להיות שחקן מרכזי".

"בסוף חתמנו על חוזה חדש במכבי לשנתיים, רק ששוב התכניות השתנו - עמרי נבחר בסיבוב הראשון בדראפט (אז הוא כבר החליף סוכן ב-NBA) והלך לעשות את אחת הקריירות המרשימות של ספורטאי ישראלי בכל הזמנים. אולי המרשימה מכולן - 10 שנים בליגה הטובה בעולם זה לא משהו שהרבה, אם בכלל, עשו לפניו בכל ענף שהוא. והוא עשה הכל בזכות אמונה גדולה בעצמו, עבודה קשה, וים של אופי. והמון גב מהמשפחה. מאחל לנו שיהיו אחרים שיבואו בעקבותיו".