מוק דראפט 2020: אבדיה במקום השישי

לפי ESPN, הישראלי יוכל לסייע לניקס. מי נמצאים בטופ 3?

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.04.20 - 18:36
תחילת כתבה

כשההכנות לדראפט 2020 מעלות הילוך בצל הפסקת הפעילות של ה-NBA, היום (חמישי) פורסם בארה"ב ה"מוק" המעודכן לדראפט הקרוב, שכרגע צפוי להיערך ב-25.6. כבכל שנה מה שניסו לעשות ב-ESPN זה לזהות מי יהיו השחקנים שיבחרו בשני הסיבובים הראשונים של הדראפט, בהתאם ליכולת של הקבוצות בימים שלפני התפרצות נגיף הקורונה וכן לסבירות ההתאמה של השחקן לתפקיד אותו צריכה כל קבוצה.

נתחיל ראשית בזווית הישראלית כמובן, מתחילת השנה דובר על דני אבדיה שייבחר בעשיריה הראשונה של הדראפט הקרוב. כעת לפי הניתוח שעשו מומחי הדראפט ג'ונתן גיבעוני ומייק שמיץ הכי סביר שהגארד/פורוורד הישראלי יגיע לניו יורק ניקס לטענתם, כשייבחר במקום השישי בדראפט. גבעוני טען שאבדיה יוכל לסייע לניקס בכמה רבדים: "יכולת הטיפול בכדור, בניית משחק, בכך שאינו אנוכי על המגרש ובזכות הוורסטיליות שלו בהגנה". 

אך חוץ מאבדייה לא פחות מסקרן לדעת מי יהיה הראשון שייבחר. מי שלדעתם יזכה בכבוד הוא כוכבה של מכללת ג'ורג'יה, אנתוני אדוארדס. השניים טוענים שמי שתיקח אותו זו גולדן סטייט ווריורס, כשבקבוצה מסן פרנסיסקו רואים בשוטינג גארד הצעיר חלק אינטגרלי מהרצון להחזיר את המועדון למקומו הטבעי בפסגת ה-NBA.

במקום השני כנראה תהיה זו קליבלנד קאבלירס שתבחר. המועמד שלה הוא הסנטר ג'יימס ווייסמן, ששיחק מספר מועט מאוד של משחקים במכללת ממפיס. אחריו במקום השלישי צפוי להבחר איזק אוקורו, על ידי אטלנטה הוקס (שהייתה מועמד חזקה לקלוט את אבדייה). למאלו בול, אחיו של לונזו צפוי להבחר רביעי על ידי מינסוטה טימברלוובס.

אדוארדס. בחירה ראשונה מבטיחה (GETTY)
אדוארדס. בחירה ראשונה מבטיחה (GETTY)
הדפס