העתיד, מכבי, קליבלנד וניקס: בלאט בראיון

היועץ שעזב את ניו יורק: "אולי אהיה ג'נרל מנג'ר באירופה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.04.20 - 19:43

תגיות: NBAדייויד בלאט

לפני שמונה ימים דייויד בלאט סיים את דרכו כיועץ בניו יורק ניקס. היום (חמישי) מאמנה לשעבר של מכבי תל אביב וקליבלנד התראיין ל'יורוהופס' והתייחס לאליפות אירופה עם הצהובים, העונה יחד עם לברון ג'יימס, התקופה בניו יורק והשלב הבא בקריירה.

"יש דברים שאני עובד עליהם שקשורים לדיפלומטיה מחוץ לעולם הספורט", אמר בלאט על העתיד, "אני גם כותב ספר, ומתכנן להציע קורסים מכוונים לאימון והנהגה בכל התחומים. בנוסף, אני שוקל עבודה בטלוויזיה. זו האופציה האחרונה שלי, אבל היא גם חלק מהתמהיל. כמו כן, יש אפשרות שאמשיך בתפקיד שביצעתי בניקס או שאהיה ג'נרל מנג'ר באירופה".

על הזכיה ביורוליג ב-2014 עם הצהובים אמר בלאט: "ההתחלה הייתה לא פשוטה, אבל מאמצע העונה מצאנו את הדרך שלנו והתחברנו. הדבר החשוב הוא איך אתה מסיים את העונה ולא איך אתה מתחיל. אחת הטעויות הגדולות שקורות במועדונים הוא העדפת התוצאה על פני התהליך. הייתה לנו קבוצה ברמה גבוה והם בהחלט הוכיחו את זה באותה שנה".

בלאט האחרון שזכה עם מכבי ביורוליג (getty)
בלאט האחרון שזכה עם מכבי ביורוליג (getty)

"לא הגעתי ל-NBA בגלל הזכיה ביורוליג", הצהיר בלאט על התקופה בליגה הטובה בעולם,  "הייתי חלק ממספר הצלחות לפני כן. כשהגעתי בהתחלה לקליבלנד המטרה שלנו לא הייתה לזכות באליפות, אלא לבנות את הקבוצה, חלק אחרי חלק כדי להגיע לפלייאוף בתקווה שנוכל להיאבק על התואר. כל זה השתנה כאשר ג'יימס חזר לקבוצה והצלחנו להחתים את קווין לאב בטרייד. פתאום הפכנו למועמדים לאליפות, אבל זה דרש תהליך".

כמו כן, באותה עונה קליבלנד הגיעה לגמר ה-NBA והפסידה לגולדן סטייט: "בדרך כלל קבוצות חדשות לא לוקחות אליפות בעונה הראשונה. בפלייאוף שיחקנו את הכדורסל הכי טוב שלנו וגברנו על אטאלנטה בגמר המזרח. בגמר הפסדנו ללא קיירי אירווינג וקווין לאב הפצועים. בעונה לאחר מכן עד שעזבתי היינו במקום הראשון במזרח ובסופו של דבר הקבוצה לקחה את התואר. הייתה לי חוויה נפלאה ב-NBA ואני לא מצטער על דבר. הגעתי לגמר וגם השגתי טבעת".

על התקופה בניקס הוסיף בלאט: "זה לא היה החלק הכי חשוב בקריירה שלי, אבל דרך טובה להישאר בכדורסל אחרי שנאלצתי לפרוש. זו הייתה תקופה מעניינת, אבל עכשיו יש לי הרבה תכניות ואני צריך לבחור באיזה דרך ללכת".

בתוך כך, אקס הניקס התייחס להמשך העונה בצל הקורונה: "בריאות האנשים היא הכי חשובה. ספורט הוא מסוג הדברים שמניעים את החברה, אבל אסור לחזור מוקדם מדי".

המאמן ולברון ג'יימס בקליבלנד (getty)
המאמן ולברון ג'יימס בקליבלנד (getty)