"הריקוד האחרון? יח"צ ל-MJ": שחקני הבולס כועסים

פיפן וגרנט רק פתחו את השער, אבל שחקנים נוספים משושלת הבולס הצטרפו למתקפה: "זה יותר כמו 'בוא לעוף איתי', חלק 2. ידענו שהוא יהיה במרכז". ומה היה לג'ורדן להגיד?

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.20 - 11:55
תחילת כתבה

הוראס גרנט טען ש"הכל שקרים", סקוטי פיפן "רותח מזעם" ורק לג'ורדן לא ממש אכפת - האם "הריקוד האחרון" יצרה סכסוכים חדשים בין כוכבי השושלת של הבולס? ובכן, בגילם, סביר להניח שהמריבות מוצגות בתקשורת בהגזמה, אבל הן קיימות - ותתפלאו, הן לא מסתיימות רק בפיפן וגרנט.

יממה אחרי המילים הקשות של גרנט ("אם מייקל היה לוקח לי אוכל, הייתה מכה אותו") ואחרי הדיווחים המפתיעים על פיפן ("כל כך כועס"), בארה"ב בחנו לעומק את התגובות של שחקני הבולס לסדרת הדוקו על שש האליפויות של שיקגו. לטענתם, מלבד השניים, גם ביל קרטרייט, קרייג הודג'ס ורון הארפר לא מרוצים מנקודת מבטו של במאי הסדרה, ג'ייסון הייר.

"הסרט היה בשביל MJ", אמר גרנט, ש"הואשם" בהדלפת מידע לספרו המפורסם של סם סמית', "חוקי ג'ורדן". "שקרים, שקרים, שקרים. אם ג'ורדן נוטר לי טינה, שיבוא ליישב את זה כמו גבר, או שנוכל ליישב זאת בדרך אחרת. סם ואני תמיד היינו חברים טובים, עד היום, אבל קדושת חדר ההלבשה קודמת לכל".

האמירות של גרנט, קשות ככל שיהיו, סחטו תגובה אפילו מג'ורדן עצמו. אמנם לא פומבית, אבל אחת די מפתיעה ביחס למה ש"גילינו" בסדרה. "דיברתי על זה עם מייקל", סיפר סטיבן איי סמית', כתבה הבכיר של רשת ESPN, בתכנית "פירסט טייק". "לדבריו, הוא אינו נוטר טינה להוראס (גרנט), אבל ברור שהיו בעיות בעבר".

"הוא הצביע על עונת 93', אחרי האולימפיאדה בברצלונה", המשיך סמית'. "כשג'ורדן ופיפן חזרו משם, היו לפיל ג'קסון יומיים להתכונן למשחק והשניים קיבלו אישור להתמאן רק יום אחד, על מנת שיתאפשר להם לנוח. להוראס גרנט הייתה בעיה עם זה, הוא רמז על חוקים שונים לאנשים שונים. היו סטנדרטים כפולים, והוא הרגיש שזה לא נכון. בגלל המנטליות שלו, ג'ורדן לא אמר דבר מלבד נקודת המבט שלו. אם למישהו יש בעיה עם זה, ניחא, אבל זו האמת שלו".

אבל, כאמור, גרנט לא לבד. "MJ ידע עם מי הוא יכול לדבר ואת מי צריך לדחוף", הוסיף רון הארפר. "הוא גרם לך לעבוד יותר קשה כי ראית כמה קשה הוא עובד. סקוט בורל לא היה מספיק גבר כדי לעמוד מולו, אבל הוא לא יעשה את החרא הזה מולי. הרגשתי שזה יכול היה להיות יותר על מה שהקבוצה והשחקנים עשו, אבל אני מבין שהם נתנו את זכויות היוצרים לג'ורדן. זה היה יותר כמו 'בוא לעוף איתי, חלק 2' - אבל טוב".

קרטרייט היה פחוץ נחרץ מהארפר, אבל דעתו די דומה. "ראינו שלושה שחקנים -  וויל פרדו, סטיב קר, סקוט בורל. באמת, אלה האנשים היחידים שראיתי, אבל פשוט נשאיר את זה ככה. הח'ברה האלה תחרותיים במיוחד, הם לא מתכוונים להשלים עם כלום. אתם יכולים לספר כל סיפור שאתם רוצים, ידענו שזו תהיה סדרה על בחור אחד".

אבל כל אלה היו רק המשחק המקדים לדבריו של סקוטי פיפן, או ליתר דיוק, לדבריו של הסובבים אותו. לטענת ESPN, פיפן "רתח מזעם" על הדרך בה הוצג בסדרה, עד כדי כך שדניס רודמן חש צורך להגן עליו. "סקוטי לא היה מוערך וזה התבטא בכסף", אמר רודמן. "הוא היה צריך להיות מעל ג'ורדן בדוקו הזה. בעיני, עכשיו כולם מבינים מה עבר עליו. הוא היה גיבור השושלת".

"הריקוד האחרון", כידוע, הציגה את פיפן באור קצת פחות חיובי - עם דגש על גמר המזרח ב-94', כשג'ורדן היה בפרישה ופיפן סירב לעלות למהלך המכריע וכמעט הוביל להדחה מול הניקס. "כולנו יודעים שבשנים ההן מייקל לא סמך כל כך על סקוטי", המשיך רודמן. "בשנת 90', כשלסקוטי הייתה מיגרנה והוא לא ראה כלום, מייקל כל כך התעצבן".

אגב, רודמן עצמו דווקא לא כל כך מוטרד מאיך שהוצג בסדרה, על אף לא מעט סצנות שנויות במחלוקת, אבל הוא מבין שנעשה פה אי צדק. עבורנו, קהל אוהדי הכדורסל, "אי הצדק" הזה הוא זהב טהור של חומרי גלם שניתן לצפות בהם שוב ושוב ושוב - אבל עכשיו כשמתחיל האקשן האמיתי, אולי אין בכך צורך, כי ייתכן שנמצא הפתרון ליום שאחרי "הריקוד האחרון".

הדפס