הקווים מתחברים: כך ליגת ה-NBA מתכננת לשוב אלינו

זה התחיל בציוץ, נמשך ברמז נוסף וכעת התכנית כולה נחשפה: מהתאריכים המדוייקים, דרך המארחת הכמעט בטוחה ועד ההשלכות על העולם כולו. הקאמבק כבר נראה באופק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.05.20 - 07:00
תחילת כתבה

ניסיתים לחשוב רגע איך ליגות כמו הליגה הקוראנית, הליגה הבלארוסית או אפילו הליגה הישראלית חוזרות לשחק - וליגה ענקית כמו ה-NBA, שכבר מזמן מסמלת הרבה יותר מרק כדורסל איכותי, נשארת מאחור? אם כן, תדעו שאתם לא לבד, אבל מסתבר שלקברניטי הליגה יש כבר ממזמן תכנית חזרה במגירה - ותהיו בטוחים שהיא כוללת תאריכים מדוייקים, מארחת נוצצת וכל פיסת מידע שרק תרצו.

בהתחשב ברמזים שהחלו לפזר אנשי מפתח בליגה בימים האחרונים ברחבי הרשת, ניסינו לחבר את הלו"ז העתידי של הליגה הטובה בעולם ולהבין איפה היא עומדת כיום. תחילה, נבהיר כי מירב הדיווחים מצביעים על יוני כתאריך החזרה שנקבע, כאשר אם נכנסים עמוק מגלים שב-21 ביוני נראה כבר את הכובים על הפרקט.

התאריכים הללו אמנם לא רשמיים, אבל מי שנתן להם תוקף היה ספנסר דינווידי, שצייץ מחדש את הציוץ של ג'ון גייגר, מעצב נעליים מפורסם, שטען כי "שמע שהליגה תחזור ב-21 ביוני". גייגר הוסיף מאוחר יותר כי מדובר בפתיחת האימונים, ובמשחקים עצמם יחלו ב-15 ביולי - כמעט חודש מאוחר יותר - דיווח שאושר על ידי העיתונאי הבכיר והאמין מארק שטיין.

מאוחר יותר באותו היום, קית' סמית', כתב 'יאהו ספורט', אישר זאת גם כן והוסיף פרטים חדשים: לטענתו, בתחילת יוני הנהלת הליגה תאשר את פתיחת האימונים - החלטה שכמה וכמה קבוצות כבר לקחו על עצמן - ובין לבין יתקיימו מפגשי עבודה. בתחילת יולי כלל הקבוצות יטוסו ליעד משותף - שם ייכנסו לבידוד משותף, ללא מגע עם העולם שבחוץ, ורק לאחר מכן ישלימו את העונה.

המקום הזה, כפי שדווח לא פעם, יהיה ככל הנראה דיסני וורלד. על פי התקשורת האמריקאית, פארק השעשועים שבאורלנדו - שנשלט על ידי רשת ESPN, אחת מנותני החסות הגדולות של הליגה - "נמצא במרחק ביטחון משמעותי משאר המארחות האופציונאליות". הסיבה, כך הם טוענים, היא העובדה שבדיסני וורלד יש חלל מלונאות גדול במיוחד ומתקני ספורט בהם הקבוצות יכולות להתאמן. המתחם יהיה סגור לקהל במשך מספר חודשים וכך יהיה קל יותר לשליטה - הן על כניסות והן על יציאות. כמות אנשי הצוות שיורשו להיכנס מטעם כל קבוצה, תעמוד על 35 אנשים במקסימום.

"אנחנו משוכנעים שנארח את סיום עונת ה-NBA", אמרו נציגי וולט דיסני לסמית'. "זו אולי לא תהיה העונה כולה, אבל אנחנו מאמינים שה-NBA תגיע לכאן לפחות כדי לסיים את חלקה. כמובן שישנם הרבה מכשולים לעבור בדרך, אבל אנחנו נערכים כאילו זה המצב".

וכך, ב-15 ביולי, רגעי ההכרעה של העונה יצאו סוף סוך לדרך. מארק לסרי, אחד מבעלי מילווקי באקס, אמר בראיון לרשת NBC כי "החזרה תתרחש בעוד שישה או שמונה שבועות" - מה שמתאים, פחות או יותר, לתאריך הזה. על מנת שזה אכן יקרה, הודיע אדם סילבר, הקומישינר של הליגה, שכלל הקבוצות יקבלו גישה לכמות בדיקות קורונה מאסיבית על מנת לאתר את החולים.

ומה ההששכות של הדחייה? בראש ובראשונה, בטח עבורינו הישראלים, ההשלכה העיקרית היא דחיית הדראפט לאמצע ספטמבר. משמע, רק שבוע לאחר מכן ייפתח שוק השחקנים. ההשלכה שלא רק משליכה על שחקני הליגה, אלא גם על שחקנים אירופאיים - כיוון שהעונה הבאה תתחיל רק בדצמבר.

הרעיון, נכון לרגע זה, הוא לא לקצץ במספר המשחקים של העונה הבאה - כך שגם אם יעשה מאמץ, תהיה התנגשות עם אולימפיאדת טוקיו, שמתוכננת ל-23 ביולי עד ה-8 באוגוסט. כלומר, לשחקנים האמריקאים לא יהיה זמן מנוחה בין לבין. המשמעות, בין השורות, היא שגם הפעם לא נראה את הכוכבים הגדולים ביותר של הכדורסל העולמי מתחרים על מדליית זהב - אבל מי יודע, אולי "הריקוד האחרון" זרעה בהם קצת מוטיבציה.

לברון, קובי ו-ווייד. הכוכבים יגיעו? (Getty Images)
לברון, קובי ו-ווייד. הכוכבים יגיעו? (Getty Images)