"לא אשחק עם תומאס": הקלטה של MJ נחשפה

ההכחשות על נידוי הנמסיס מה'דרים טים' היו שקריות? האזינו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.20 - 09:12
תחילת כתבה

בספורט בכלל, וב-NBA בפרט, יש לא מעט יריבויות ש"עיטרו" את דפי ההיסטוריה - אחת מהן, מהבולטות שבהן, היא היריבות בין מייקל ג'ורדן לאייזיאה תומאס. דווקא בעידן בו המדיה החברתית לא הייתה קיימת ותקשורת הספורט סבבה סביב שניים או שלושה אתרים, השניים הצליחו לייצר כותרות בכל פעם מחדש - ובימים אלה, מעל 20 שנים אחרי ואולי בעל כורחם, היריבות הזו קמה לתחייה בעקבות "הריקוד האחרון".

בסדרת הדוקו, זו שהיפנטה את כולנו, ג'ורדן התבקש להגיב לעזיבה המפורסמת של תומאס והפיסטונס אחרי שהפסידו לבולס בסדת הגמר של 91'. "הכל שטויות", הוא אמר. "מה שהוא אומר עכשיו זה לא מה שהוא עשה אז. היה לו מספיק זמן לחשוב על זה או שהתגובה של הציבור שינתה את עמדתו. אתם יכולים להראות לי מה שתרצו, אין מצב שתצליחו לשכנע אותי שהוא לא היה מניאק".

בעקבות אותו אירוע, או שלא, ג'ורדן "הואשם" במשך שנים במעורבות בנידויו של תומאס מה'דרים טים. אלא שלמרות ההכחשות ב"ריקוד האחרון" - שוב - ולמרות התמיכה מרוד ת'ורן שהיה בוועדת הבחירה של סגל הנבחרת, הבוקר נחשפה הקלטה שמוכיחה כי אולי בכל זאת לג'ורדן היה חלק.

מדובר בהקלטה שנחשפה בפודקאסט 'הקלטות של הדרים טים', בניצוחו של ג'ק מקולום. "רוד (ת'ורן) התקשר אלי", סיפר ג'ורדן בהקלטה. "אמרתי לו 'רוד, אני לא אשחק אם אייזיאה תומאס בקבוצה', והוא הבטיח לי. הוא אמר 'אתה יודע מה, צ'אק (דיילי) לא רוצה את אייזיאה, כך שאייזיאה לא יהיה חלק מהנבחרת הזאת".

למרות מעשיו של תומאס, שלא לחץ את ידו של ג'ורדן, MJ סחב את הסיפור הזה על גבו כהאשמה פר אקסלנס. האיום הזה, לא לשחק עם שחקן יריב, בטח כשהוא הנמסיס שלך באותו הזמן, הוא האנטיתזה למה שאנשים רוצים לראות באולימפיאדה. וכעת, ג'ורדן הודה שזה בדיוק מה שהוא עשה.

להאזנה לפודקאסט לחצו כאן

הדפס