למה הוא שותק? בארה"ב מבקרים את ג'ורדן

הכוכב שוב על המוקד. "כשמדובר בחוסר צדק, לברון הכי גדול"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.20 - 18:24
תחילת כתבה

ארה"ב סוערת בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, אדם שחור שנהרג בכתוצאה מאלימות משטרתית. שחקני NBA רבים הביעו את מחאתם בראש חוצות, אך מי שלא התייחס לנושא הוא מייקל ג'ורדן.

מי שצפה בסדרה הדוקומנטרית "הריקוד האחרון" כבר קיבל תזכורת לגבי הביקורת הרבה כלפי MJ, שאמנם היה השחקן אולי הגדול בהסטוריה, אבל מחוץ למגרש? זכה לפחות הערכה בעקבות שתיקתו בנושאים הבוערים. גם היום, ג'ורדן על המוקד.

את המשפט האלמותי: "גם רפובליקנים קונים אייר ג'ורדן", קשה לשכוח לכוכב שיקגו בולס, כשבחר לא לתמוך בנציג דמוקרטי אפרו-אמריקאי. בזמנו אמר ג'ורדן: "לא הייתי פוליטיקאי, הייתי ספורטאי. זה היה אנוכי? כנראה. אבל לשם האנרגיה שלי הייתה מוכוונת".

בארה"ב, השליכו את אמירות אלו ובעיקר את השתיקות של ג'ורדן, למה שמתנהל עכשיו, כשהרחובות בארה"ב גועשים סביב המוות של פלויד ואירועים אחרים בעלי רקע גזעני שהתרחשו במדינה. בתקשורת האמריקאית נאמר: "כשזה מגיע לחוסר צדק, לברון ג'יימס הוא אנטי ג'ורדן, במיוחד בזמנים כמו שאנו חווים עכשיו".

להבדיל משתיקתו של ג'ורדן, ג'יימס מגיב לכל אירוע באופן חריף ביותר: "צדים אותנו כל יום, כל הזמן", אמר לברון לאחר שאדם שחור שיצא לריצה ברחוב נרצח על ידי אב ובן לבנים. כמו כן, פרסם את הציוץ המצמרר בו רואים את השוטר דורך על ראשו של פלויד המנוח.

את האימרה על כך שהרפובליקנים קונים גם הם נעליים, בעצם גיבה ג'ורדן בכל מיני דרכים, גם בסדרה. אמר שהוא לא יתמוך באדם שהוא לא מכיר רק מכיוון שגם הוא שחור וכן שאת ההערה הזו, אמר כדרך אגב לסקוטי פיפן באחת מהטיסות.

להבדיל מג'ורדן שלא רצה שפרנסתו תיפגע והרוויח מעל מליארד דולר רק ממותג הנעליים, לברון ג'יימס מעולם לא פחד להגיד את דעתו אם זה נגד אפליה על רקע גזעי וגם אם מדובר בביקורת כלפי נשיא ארה"ב. והפלא ופלא, נראה שלרחוב הוא לא יגיע. הספורטאי השמיני הכי עשיר בעולם, נכון לשנת 2019. אז השאלה מי יותר גדול על המגרש אולי מעלה לא מעט ויכוחים, אך מחוצה לה? התשובה ברורה.

הדפס