"ה-NBA תחזור ב-31.7". וגם: המתווה המסתמן

רף האופטימיות עולה בארה"ב. בחמישי הבא: הצבעה של הבעלים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.05.20 - 06:31
תחילת כתבה

אפשר לראות את האופק: ראשי ה-NBA נמצאים בימים האחרונים בדיונים קדחתניים עם ראשי הקבוצות לגבי האפשרויות הנוגעות לחזרת הליגה. לא מעט אופציות ופורמטים הונחו על המדף, וכעת אפשר לדווח על שלב חדש: יש תאריך. על פי "האתלטיק", הקומישינר של הליגה, אדם סילבר, ומנהלים נוספים בליגת הכדורסל הטובה בעולם סימנו את 31 ביולי כתאריך החזרה לפרקט.

רף האופטימיות לגבי חזרתה של ה-NBA עלה עוד יותר בהמשך הלילה (בין שישי לשבת), כאשר אדריאן ווג'נרובסקי, הכתב המוערך והאמין של רשת ESPN, דיווח כי בעלי הקבוצות צפויים להצביע בעד הקאמבק כבר ביום חמישי הבא.

כמו כן, יש גם מתווה מסתמן לחידוש העונה - והוא לא יכלול את כל 30 הקבוצות. על פי ווג', אופציית חזרה של 30 הקבוצות כבר כלל לא ריאלית. בשלב זה, נראה כי הליגה תזמין 22 קבוצות למתחם דיסני וורלד באורלנדו - את שמונה הראשונות ממזרח וממערב, ועוד שש קבוצות שנמצאות במרחק שישה משחקים מהכרטיס לפלייאוף (פורטלנד, ניו אורלינס, סקרמנטו, סן אנטוניו, פיניקס ו-וושינגטון).

לא ברור בדיוק איך זה ייראה בפועל, אבל על פי המסתמן, ייערכו משחקי עונה-סדירה וכן מיני-טורניר בין כמה קבוצות כדי לקבוע את זהות העולות לפלייאוף. "אנחנו ניצבים מאחורי אדם סילבר במקרה הזה. ברור שלא כולם יהיו מרוצים", אמר אחד הבעלים. יש לציין כי גם אופציית הזמנת 20 קבוצות בלבד עוד עומדת על הפרק - במקרה כזה וושינגטון ופיניקס הן אלה שלא יקבלו זימון - אבל כאמור, אופציית 22 הקבוצות היא כרגע המובילה.

בנוסף, במהלך הדיונים קרא מייקל ג'ורדן, מי שמשמש היום כבעלים של שארלוט הורנטס, ללכת ישירות לפלייאוף. הסיבה: מתוך התחשבות בבריאות השחקנים, כך דווח, הוא טען שלא צריך "להחזיר את השחקנים למשחקים לא חשובים", ולכן האפשרות כי העונה הסדירה תמשיך עם כל הקבוצות, נראית פחות סבירה בשלב זה.

הדפס