דני אבדיה: אתר אוהדים של הניקס קרא לבחור בישראלי

במאמר שהתפרסם השבוע, טענו שם: "מוכשר, קשוח, עשוי להיות החתיכה החסרה שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.06.20 - 20:36
תחילת כתבה

מועד הדראפט נקבע, ובארה"ב ממשיכים לעקוב אחרי דני אבדיה: ב-15 באוקטובר כולנו נדע האם הפורוורד של מכבי ת"א יהפוך לישראלי השלישי ב-NBA (אחרי עומרי כספי וגל מקל), והספקולציות לא נרגעות. הפעם, זה היה אתר האוהדים של ניו יורק ניקס. שם טוענים: אבדיה הוא המפתח של הניקס בדרך לבניית קבוצה שתעלה את המועדון על פסים חיוביים.

המאמר, שהתפרסם השבוע, ציין את עלייתם של הכוכבים האירופיים - הוזכרו שמותיהם של יאניס אנטטקומפו, לוקה דונצ'יץ', גוראן דראגיץ', רודי גובר, ניקולה יוקיץ' וגם קריסטפס פורזינגיס (ששיחק בניקס בעבר). "בשנים האחרונות, שחקנים בינלאומיים הפכו לאול סטארים בליגה, סקאוטים מבלים הרבה יותר זמן בחו"ל - וג'נרל מנג'רים רבים הרבה יותר נוחים עם הרעיון של החתמת כוכב בינלאומי", נכתב במאמר ע"י מקסוול אוגדן. "זה מה שעשוי לפתוח את הדלת לשחקן הנחשק ביותר בדראפט 2020: דני אבדיה".

"הניקס ייכנסו לפלייאוף עם צורך ברכז עושה משחק", טוענים שם. "לצד אר.ג'יי בארט (שנבחר במקום השלישי בדראפט האחרון), שהולך ומתפתח, אבדיה בהחלט יוכל לסייע לו. מדובר אמנם בפאוור פורוורד (כך הוגדר בכתבה), אבל הוא בהחלט מס' 4 שמסוגל גם לחלק אסיסטים. לאבדיה יש ראיית משחק ויכולת מסירה, שלא רק תעזור לו למצוא את האיש החופשי, אלא גם תכווין את האחרים כדי למצוא אותו".

"מה שמבדיל את אבדיה מהאחרים", מציינים שם, "הוא שהוא מסוגל לרוץ עם הכדור, ולמסור מסירות מפתח. הוא יודע להחזיק כדור. כמובן שהוא יצטרך לשפר את קבל ההחלטות שלו, כמו כל שחקן צעיר, אבל יש לו את הקשיחות ואת ה'חוצפה' שמאפשרים לו לרוץ סביב הפרקט. במידה ובארט יתקדם כמתוכנן, כל זה יוכל לעזור לאבדיה להפוך לשחקן חשוב בקבוצה".

"אבדיה הוא בחור קשוח, שמוכן לעבוד קשה, מראה נחישות בשני צידי המגרש, ויש לו את היכולת להיות שחקן משפיע. כמובן שיש סיכון עם בחירת שחקן מחו"ל ב-2020, בעיקר סביב משבר הקורונה, אבל כדאי לשים לב לאבדיה. אם הניקס תממש את הפוטנציאל, הוא יוכל להיות החתיכה החסרה בפאזל", כך סיכמו. האם דני אבדיה יעשה את זה בעיר שאינה הולכת לישון? האם ישלים את חלומו האבוד של עודד קטש, שכמעט וחתם בניו יורק לפני יותר מעשרים שנה? התשובות, בעוד ארבעה חודשים.

הדפס