מייקל ג'ורדן: הכוכב הודיע כי יתרום 100 מיליון דולר לקהילה השחור

בעקבות סערת פלויד, גם הכוכב ה-NBA לשעבר מתגייס: "חיי שחורים חשובים, נעבוד עד שהגזענות תימחק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.06.20 - 23:39
תחילת כתבה

מייקל ג'ורדן כל חייו היה לא רק כדורסלן, אלא גם סמל: לווינריות, למקצוענות, לאובססיה בלתי נשלטת לניצחון. ברבות השנים, הוא הפך לסמל גם למשהו אחר - הבחירה מההזדהות עם הקהילה השחורה. האמירה המפורסמת לפיה "גם רפובליקנים קונים נעליים", וחוסר ההזדהות עם המועמד השחור בצפון קרוליינה, נשארו עליו ככתם - עד עצם היום הזה (כתם שרק התחזק עם שידור הסדרה "הריקוד האחרון").

אבל התקופה האחרונה היא תקופה אחרת: סערת הרצח של ג'ורג' פלויד ע"י שוטר במיניאפוליס עדיין מטלטלת את אמריקה, ונדמה שכל הדמויות החשובות בקהילה השחורה נדרשות לפעולה, או לפחות להזדהות. עם ראשית המחאה, רבים שאלו היכן ג'ורדן, ומדוע הוא לא משמיע את קולו. אחר כך הוא כבר פרסם הודעה, והיום - הוא מוסיף צעד משמעותי נוסף, בעזרת מה שיש לו לתת כרגע: כסף. והרבה.

הלילה (שישי) פרסם מייקל ג'ורדן, בשמו ובשם המותג "ג'ורדן", כי יתרמו 100 מיליון דולר בעשר השנים הקרובות, שיוקדשו לקידום שוויון גזעי, צדק חברתי ואפשרויות טובות יותר לחינוך עבור הקהילה השחורה. "המותג ג'ורדן הוא אנחנו, הקהילה השחורה", נכתב בהודעה שהתפרסמה מטעם כוכב העבר. "המותג ג'ורדן הוא יותר מאדם אחד. זו משפחה. אנו מייצגים משפחה גאה שגברה על מכשולים, נלחמה נגד אפליה בקהילות סביב העולם, ופועלת כל יום כדי למחוק את כתם הגזענות ונזקי חוסר הצדק".

"חייהם של שחורים חשובים (Black Lives Matter). זו אינה התבטאות מעוררת מחלוקת. עד שהגזענות שמכשילה את מוסדות המדינה שלנו תימחק לחלוטין, אנו נותרים מחויבים להגן ולשפר את חייהם של בני אדם שחורים. זו 2020, והמשפחה שלנו כוללת כל מי שמשתוקק לדרך החיים שלנו. אבל בעוד כמה דברים השתנו, הדברים הגרועים נותרו אותו דבר", כך נכתב בהודעה שהתפרסמה ברשתות החברתיות. הקריאה ההמונית לצדק גזעי וחברתי מוציאה את כולם מהאדישות, אפילו את מי שהתחבא עד עכשיו. אמריקה, וגם הספורט שלה, לא ייראו אותו דבר.

הדפס