ווקר חשף: "נאנסתי בילדות. התעללו בי"

צפו בגארד סן אנטוניו, שהסתפר והודה: "השיער היה מסכה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.20 - 11:26

כשגארד סן אנטוניו, לוני ווקר, הסתפר והוריד את רעמת השיער שהייתה לו על הראש, הוא נפרד בצורה מטאפורית גם מהעבר הקשה שלו וניסה להשתחרר מזיכרונות כואבים. ווקר חשף בפוסט ברשתות החברתיות היום (שישי) כי החל לבצע תסרוקות לא שגרתיות עוד בימי בית הספר כדי לשים "מסכה" לאחר שעבר התעללות מינית בילדותו.

"התחלתי לעשות את זה בכיתה ה', זה היה מכשיר הסוואה עבורי", כתב ווקר, "הוטרדתי מינית, נאנסתי, התעללו בי. בגלל שהייתי תמים וקטן אפילו התרגלתי לזה. הייתי סקרן ולא ידעתי מה הוא העולם האמיתי. השיער שלי היה משהו שאני יכול לשלוט עליו, משהו משלי שאני יכול ליצור. זה נתן לי ביטחון".

בסרטון שצירף ווקר הוא נראה מגלח את ראשו ואז הוא סיפר על התסרוקות השונות והמוזרות שעשה לאורך השנים. "העבר שלי צץ לי בראש וזה קשה נפשית. בזכות נגיף הקורונה התחלתי להסתכל על עצמי במראה ולגלות את עצמי. זה סיפור ארוך, מצאתי שלווה ואושר פנימי במהלך המסע הזה. סלחתי לכולם, גם לאנשים שלא ראויים לזה כי זה היה ונגמר".

"הזמן לא מחכה לאף אחד אז למה לבזבז אותו?", תהה ווקר, "השיער שלי היה מסכה שהסתירה את חוסר הביטחון שלי. הרגשתי שהעולם לא יקבל אותי, אבל עכשיו אני מוכן מתמיד. שפכתי הכל החוצה, נפשית, רגשית, פיזית ורוחנית". בסיום הסרטון הגארד איחל אהבה ואושר לעוקבים שלו והודיע כי ייקח הפסקה מהאינסטגרם.

כמו כן, סוכנו של ווקר, ג'ורג' לנגברג, אמר ל-ESPN: "לוני מתמודד עם זה כבר הרבה זמן. היכולת שלו לשתף מראה על עוצמה והורידה ממנו עול כבד. אני מקווה שזה יעזור לאנשים שעברו התעללות מינית, או מקרים דומים. הם לא לבד".

בתוך כך, ב-NBA הפיקו לקחים ולקראת פתיחת העונה האחרונה הנהלת הליגה דרשה מהקבוצות לשמור על בריאות הנפש של השחקנים ולהעמיד לרשותם פסיכיאטר מורשה. כל זאת, לאחר ששני הכוכבים, קווין לאב ודמאר דרוזן שיתפו בכאב שלהם, ובחוויות שעברו וכך העלו את המודעות של הנושא בקרב שחקני הכדורסל בארה"ב.