"נמאס לנו": המאבק בגזענות בפתיחת ה"בועה"

צפו: הטקס המצמרר, השכפ"ץ של מיטשל ותמיכת השחקנים מבחוץ

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.20 - 07:00
תחילת כתבה

ידענו שכך זה הולך להיראות, ידענו עד כמה זה חשוב לשחקנים ולכל שאר העוסקים במלאכה, אבל לא דמיינו כמה עוצמתי זה ירגיש. ה-NBA קמה לתחייה הלילה, והיא עשתה זאת בסימן אחד שלא ניתן היה לפספס: המאבק נגד גזענות בארה"ב.

כבר במשחק הפתיחה קיבלנו שואו כמו שרק באמריקה יודעים לעשות, כשכל אדם על הפרקט - בין אם הוא מאמן, שחקן או איש משק - כרע ברך לקול ההמנון הלאומי, אבל זו רק ההתחלה. בנוסף, כידוע, כל שחקני הקבוצות בחרו האם שמם יהיה זה שיתנוסס על גב החולצה או שמא מסר תמיכה במאבק. זאיון, למשל, רשם על גבו "peace", דונובן מיטשל לעומתו רשם "say her name".

המחוות האלה הביאו לא מעט שחקני NBA, גם כאלה שלא נמצאים ב"בועה", להגיב ברשתות החברתיות. הראשונים לעשות כך היו טריי יאנג ואנס קאנטר, כאשר מיד אחריהם גם סטף קארי הביע תמיכה. אבל מי שגנב את ההצגה, עם כל הכבוד, היה דונובן מיטשל - שהיה שותף למשחק הפתיחה ולניצחון של הג'אז.

מיטשל - שאף צייץ מיד לאחד המשחק "ניצחון גדול, כיף לחזור, אבל הוא היה יכול להיות גדול יותר עם רוצחי בריאונה טיילורס יעצרו!" - הגיע ל"בועה" עם שכפ"ץ עליו כתוב "אני הבא בתור?", וסיפק נאום למצלמה: "זה לא משנה כמה כסף יש לך וכמה אתה מפורסם, אם אתה אדם שחור - זה מי שאתה. נמאס לנו מזה, וזה מסר שרציתי להעביר".

הדפס