דני אבדיה: "הוא יתאים לכל קבוצה"

בליצ'ר ריפורט ניתחו את השחקנים הבינלאומיים לדראפט הקרוב, וסימנו גם את ים מדר: "שחקן חכם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.20 - 17:50
תחילת כתבה

כשעונת הליגה הישראלית הגיעה לסיומה, הכדורסל הישראלי כולו שם את פעמיו לקראת המטרה הבאה: הדראפט של ה-NBA, שייערך בחודש אוקטובר, ובעיקר באשר לשם אחד: דני אבדיה, שבסבירות מאוד גבוהה יכול להיות כבר בעונה הבאה הישראלי השלישי בליגה הטובה בעולם (אחרי עומרי כספי וגל מקל). הספקולציות לגבי הדראפט הקרוב, שאמור להיות מעניין גם ללא קשר לפרוספקט הישראלי, הולכות ומתרבות.

והיום (שישי), נוספה להם גם כתבת ניתוח של ג'ונתן ווסרמן ב"בליצ'ר ריפורט", שסימנה את עשרת השחקנים הבינלאומיים הבולטים ביותר מבין מי שאמור להיבחר בדראפט. ווסרמן כלל ברשימה לא רק את אבדיה (שדורג שני), אלא גם את ים מדר, שחקנה של הפועל תל אביב שנרשם לדראפט, אך ע"פ רוב ההערכות לא אמור להיבחר - לפחות לא במקום גבוה. מדר דורג במקום השביעי.

ווסרמן ציין את אבדיה כפוטנציאל לעשירייה הראשונה בדראפט. "הטיעונים לגביו רק התחזקו מאז חזרת ליגת הכדורסל הישראלית בחודש יוני", הוא כתב, "הוא גם סיים כאלוף וכמצטיין של העונה. הוא לקח על עצמו יותר בהתחשב מהתפקיד שגילם ביורוליג, ואפשר לסקאוטים לראות אותו קולע יותר וגם מוביל את המשחק, כשחלק גדול מההתקפות עוברות דרכו".

"לקח על עצמו אחריות גדולה יותר". אבדיה (צילום: אלן שיבר)
"לקח על עצמו אחריות גדולה יותר". אבדיה (צילום: אלן שיבר)

"הוא חזק מאוד במגרש הפתוח" (אין קשר לתכנית), כתב עליו ווסרמן, "הוא הצליח להתחזק מאוד פיזית, מה שמאפשר לו לשחק טוב יותר גם מול מגע. הסקאוטים עדיין תוהים כמה אפקטיבית תהיה יכולת היצירה של אבדיה מול הגנות ב-NBA, כשגם אחוזי הקליעה שלו מהשדה צריכים להשתפר - אבל הגוף, הגיוון, התחרותיות, האפקטיביות נגד מקצוענים והמוכנות לשחק בעמדות שונות, הופכות את אבדיה לפוטנציאל גדול בדראפט. הוא יתאים לכל קבוצה".

בנוסף, כאמור, ווסרמן ציין בעשירייה גם את ים מדר, שנבחר 7. ע"פ ההערכה שלו, הוא סימן אותו כמי שעשוי להיבחר בין המקומות 45-60, או לא להיבחר כלל. "מדר הרוויח את המקום שלו אחרי ההופעה הנהדרת באליפות אירופה האחרונה" (מדר, כמו אבדיה, היה שותף לזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה שנערכה בישראל בקיץ שעבר).

"הוא מצליח לייצר לחץ על הגנות", מציין ווסרמן, "מערב מהירות עם יכולת להחזיק מעמד ועבודת רגליים נהדרת. הוא רכז מלהיב שמשחק חכם". סימן השאלה המרכזי, ע"פ ווסרמן, הוא אחוזי הקליעה: "הוא קלע בסך הכל 23 שלשות מתוך 86 ניסיונות ב-32 המשחקים האחרונים, וברור שגם היכולת להצליח ב-NBA ללא כוח פיזי גדול מדי עומדת בספק. אבל יש לו יכולת לפתח קריירה טובה, כשמסתכלים על המהירות, ההתלהבות והאנרגיות בהגנה".

"משחק חכם". ים מדר (צילום: אלן שיבר)
"משחק חכם". ים מדר (צילום: אלן שיבר)
הדפס