"לא מתקבל על הדעת": טראמפ תקף את ה-NBA

נשיא ארה"ב, כצפוי, לא אהב לראות את כריעות הברך בהמנון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.20 - 20:40
תחילת כתבה

זה היה, כך נראה, רק עניין של זמן. לפני כל משחק ומשחק מאז חידוש העונה של ה-NBA ב"בועה" באורלנדו, רוב מכריע של השחקנים כורעים ברך בזמן נגינת המנון ארצות הברית. זאת כמחאה על האלימות המשטרתית, ותמיכה בתנועת "Black Lives Matters" ("חיי שחורים חשובים", בתרגום חופשי). כעת, כמעט-כצפוי כאמור, הגיעה התגובה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

"כשאני רואה אנשים כורעים ברך במהלך נגינת ההמנון ולא מכבדים את הדגל שלנו ואת ההמנון הלאומי, מה שאני עושה באופן אישי זה לכבות את הטלוויזיה. אני חושב שזה מביש", יצא טראמפ נגד השחקנים והמאמנים, והעביר מסר תקיף גם למנהלי ליגת הכדורסל הטובה בעולם ובראשם הקומישינר אדם סילבר.

"אנחנו עובדים עם ה-NBA, עבדנו איתם קשה מאוד בניסיון לחדש את העונה. אני דחפתי לכך שיחדשו את העונה. ופתאום אני רואה את כולם כורעים ברך. זה בלתי מתקבל על הדעת מבחינתי. כשאני רואה אותם כורעים, אני פשוט מכבה את הטלוויזיה. אין לי שום עניין במשחק בצורה הזאת. ואני בטוח שרבים אחרים חושבים כמוני".

טראמפ, כמו טראמפ, לא שכח גם לשלוח עקיצה-קטנה רגע לפני סיום: "אחוזי הרייטינג של ה-NBA נמצאים בירידה, כמו שאתם יודעים. אני שומע שגם ענפים אחרים נמצאים בירידה, כולל הבייסבול. אנחנו חייבים לתמוך בדגל שלנו, במדינה שלנו. הרבה אנשים מסכימים איתי. אם אני טועה, אז אני אפסיד בבחירות. זה בסדר מבחינתי. אני תמיד אתמוך בדגל שלנו".

כעת, ובכן, נשאר רק לחכות לתגובה של לברון ג'יימס...

הדפס