לברון ענה: "טראמפ? קהילת הכדורסל לא הפסידה צופה"

כוכב הלייקרס לא התרגש מההפסד, והתעסק במה שחשוב באמת ("הבחירות מעבר לפינה"). וגם: פופוביץ' החמיא בצורה יוצאת דופן ליוקיץ' ("גלגול הנשמות של לארי בירד"), המאבק על המקום ה-8 במערב צובר תאוצה ועל מי הימר דוראנט במירוץ האליפות? סיכום הלילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.20 - 10:47
תחילת כתבה

שבוע עבר מאז הפתיחה החגיגית והמחודשת של ליגת ה-NBA, ובדיוק כפי שהובטח לנו, מחאת הגזענות תופסת מקום של כבוד ב"בועה" - אבל דווקא מהאיש שציפינו לשמוע אולי יותר מכולם, דווקא מלברון ג'יימס, קיבלנו שתיקה רועמת. יש האומרים שהוא חדור מטרה, אחרים מעבירים על כך ביקורת - אבל כנראה שציוץ אחד של דונאלד טראמפ הוא די והותר כדי להוציא אותו מכליו.

נשיא ארה"ב, כזכור, העביר ביקורת על שחקני הליגה משום שאלה כורעים ברך בזמן שירת ההמנון האמריקאי - ולא עבר הרבה זמן עד ש"מנהיג" השחקנים הגיב. "אני באמת לא חושב שקהילת הכדורסל הפסידה צופה, וזה כל מה שיש לי לומר בנושא", אמר לברון אחרי ההפסד של הלייקרס לאוקלהומה סיטי. "אני כבר יודע לאן זה יכול ללכת, לאן זה יתפתח מחר, ואני לא מתכוון להיכנס לזה".

"אני חושב שהמשחק שלנו נמצא במקום טוב, יש לנו אוהדים בכל העולם והם אוהבים את הדרך בה אנחנו משחקים", המשיך ה"קינג". "אנחנו מנסים להחזיר להם במחויבות שלנו למשחק, אבל במקביל מכבדים את הפן השני שאנחנו מנסים להביא לפה - הידיעה מה נכון ומה אסור. אני מקווה שכולם - לא משנה הגודל והצבע - יראו איזו מנהיגות עומדת בראש המדינה שלנו ויבינו שנובמבר ממש מעבר לפינה".

זו לא הפעם הראשונה שג'יימס וטראמפ מחליפים מהלומות בפומבי: בשנת 2017, כזכור, לברון קרא לטראמפ "בטלן" בראיון, כאשר שנה לאחר מכן נשיא ארה"ב רמז שהוא מעדיף את מייקל ג'ורדן.

לברון. דבק בעמדתו (Getty images)
לברון. דבק בעמדתו (Getty images)

והיה גם כדורסל הלילה. אז נכון, ההפסד של הלייקרס אמנם לא משנה את התמונה בפסגת המערב כל כך - אבל בחלק התחתון של הטבלה מתחילים להרגיש את הלחץ. במוקד, ממפיס בעטה בפעם המי יודע כמה בדלי ורשמה הפסד נוסף, השישי במספר מאז החזרה. ממפיס הגיעה לבועה עם יתרון של שלושה משחקים וחצי על המקום התשיעי, אבל היתרון הזה התקזז למשחק בודד כעת.

למזלה של ממפיס, סן אנטוניו פיספסה הלילה הזדמנות לקזז את הפער למשחק בודד כמו פורטלנד - ואת הפרחים ג'ה מוראנט וחבריו יכולים להעביר לניקולה יוקיץ'. "יוקיץ'? הוא כמו גלגול הנשמות של לארי בירד", החמיא גרג פופוביץ', מאמן הספרס, בצורה יוצאת דופן. "הוא עושה הכל, הוא מדהים. דנבר הייתה גדולה הלילה".

על הניסיונות של שחקניו הצעירים לשמור על יוקיץ', הוסיף פופ: "הם מעולם לא ראו דבר כזה. הוא יוצא לקו השלשה ומייצר לעצמו מצבי קליעה, הוא מכדרר, הוא מוזס מאלון. זה לא רק מזל, הוא עקבי. הוא הסנטר שמוסר הכי טוב בליגה, שחקן מיוחד".

בגזרת הפציעות, פילדלפיה נשמה לרווחה כאשר התבשרה שפציעת הגב של בן סימונס לא משמעותית במיוחד ושהוא אינו צפוי להיעדר זמן רב. ארון גורדון, לעומתו, סוחב פציעה בשריר ההאמסטרינג ועלול להחמיץ לפחות שבוע.

בתוך כך, קווין דוראנט, שפצוע ולא לקח חלק בריסטארט של הנטס, התארח בפודקאסט והתבקש להמר על הגמר שלו - ותתפלאו, הלייקרס בחוץ. "אם הייתה צריך לבחור, ואני שונא לעשות זאת כי אתה אף פעם לא יודע מה יכול לקרות, אני אלך על הקליפרס והבאקס במשחק האליפות, והקליפרס ילכו עד הסוף. למה? הם פשוט כל כך עמוקים, ואי אפשר להכחיש את הכישרון שלהם. קוואי וג'ורג' זה מה שצריך בשביל אליפות".

יוקיץ'. מחמאה שלא רואים בכל יום (Getty images)
יוקיץ'. מחמאה שלא רואים בכל יום (Getty images)
הדפס