דיווח: פתיחת העונה הבאה עשויה להידחות

קורונה, קהל ואולימפיאדה: כל השאלות שעומדות בפני ה-NBA לקראת 20/21

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.08.20 - 17:29
תחילת כתבה

ליגת ה-NBA סוגרת תשעה ימים של פעילות ב"בועה". התוצאות, לפי שעה, חיוביות (ולא במובן השלילי): רמת הכדורסל נותרה גבוהה, כמות הנדבקים בקורונה בתוך החלל אפסית. אבל לצד ההתקדמות לכיוון הפלייאוף, בליגה הטובה בעולם כבר מתחילים לחשוב קדימה: אל העונה הבאה, שלפחות תחילתה תעמוד - גם היא - בצל נגיף הקורונה שעדיין שוטף את ארצות הברית.

כתב ה-NBA המוערך, אדריאן ווג'נרובסקי מרשת ESPN, פרסם היום (שבת) כתבה בה דיווח כי הליגה שוקלת לדחות את פתיחת העונה הבאה. הסיבה: המירוץ מול האפשרות למציאת חיסון בארה"ב נגד הקורונה, מה שיאפשר את פתיחת המשחקים באולמות הרגילים עם קהל.


כרגע תאריך היעד המתוכנן לפתיחה של עונת 2020/21 הוא ה-1 לדצמבר, אבל ע"פ המקורות של ווג'נרובסקי, ב-NBA שוקלים לדחות את מועד הפתיחה ל-18 בינואר (יום מרטין לותר קינג), ואפילו לחודשים פברואר ומרץ, אם המשמעות היא שיוכלו לקיים התקהלויות - ולחזור לשחק עם האוהדים.

אבל כאן חשוב להזכיר: בליגה אמנם אופטימיים, אבל גם מודעים לאפשרות שהפצה המונית של חיסון שכזה נגד הקורונה עלולה לקחת עוד שנה שלמה, ועל אף שהאפשרות הזו נבחנת - בהחלט מתכוננים שם גם לאופציה שגם העונה הבאה תחל מול כיסאות ריקים.

שאלה נוספת שעלתה בפני פרנסי הליגה, היא מה יעשה באפשרות - הסבירה - שחלק מהמדינות בארה"ב יאפשרו כניסת קהל, וחלק לא? (בהתאם לנתונים ולרמת התחלואה) במקרה כזה, שוקלים שם להזיז קבוצות מהעיר הטבעית שלהן לצורך המשחקים - לדוגמא, טורונטו ראפטורס המשחקת בקנדה (ששם הגבלות כרגע הן יותר קשות) תצטרך למצוא "עיר מקלט" זמנית בארה"ב כדי לארח את המשחקים באופן מלא.

וישנה גם האפשרות להמשיך ב"בועה". לא במתכונת הנוכחית, שבה כל הקבוצות מרוכזות - אלא בעצם במצב של מספר "בועות" שונות, הפועלות במקביל. איך זה יעבוד? קבוצה מסוימת תגיע ליעד מסוים, תשחק שם כמות מוגדרת של משחקים ותחזור לביתה להתאמן שבועיים נוספים עד לכניסה ל"בועה" הבאה. האופציה הזאת, כך נכתב, נועדה גם כדי "לקנות זמן" מול החיסון - והאפשרות להחזיר את הליגה לסדר העניינים הרגיל, שכמובן תלויה במשתנים רבים שאינם קשורים לעולם הכדורסל.

ויש גם את השאלה האולימפית: אחת הסיבות שב-NBA דוחפים כל כך לפתוח את העונה בדצמבר, היא שהכוונה היא לקיים עונה מלאה - כלומר, 82 משחקים ופלייאוף - ובכל זאת לאפשר לשחקני הליגה להשתתף במשחקים האולימפיים בטוקיו, שאמורים להיפתח ביולי 2021. עם זאת, מאוד ייתכן שלוחות הזמנים לא יאפשרו גמישות רבה מדי - והנבחרת האמריקנית, לראשונה מאז 1992, תצטרך להסתדר ללא השמות הגדולים שלה, ותעלה לאולימפיאדה עם סגל צעיר בהרבה.

האפשרויות רבות ומגוונות, אבל עיקרון אחד נותר ברור: ה-NBA מעוניין לחזור, כמה שיותר מהר, למצב העניינים שהיה לפני הנגיף. אלא שהמצב הלא פשוט בארה"ב, והעובדה שחזרה לשגרה כרוכה יד ביד עם פיתרון רפואי, מסבכים את העניינים עבור פרנסי הליגה. בשלב הזה, כל האופציות על השולחן.

יחליט בהתאם להוראות. סילבר (getty)
יחליט בהתאם להוראות. סילבר (getty)
הדפס