הספיק לו? מארק גאסול שוקל לשוב לאירופה

בארסה בהיכון, הסיבה: משפחתית. וגם: הניקס בעקבות קמפאסו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.20 - 17:48

תגיות: NBAמארק גאסול

בשנים האחרונות אנחנו עדים לנהירה של שחקני NBA, שקצת פחות רצויים בליגה הטובה בעולם, חזרה לאירופה. ניקולה מירוטיץ' ואלכס אברינס עשו את הדרך לברצלונה, מילוש תאודוסיץ' בחר באיטליה וכעת, ייתכן ששם נוצץ נוסף בדרך ליורוליג: על פי דיווח בקטאלוניה, מארק גאסול, כוכב טורונטו ראפטורס, שוקל לחזור לאירופה.

על פי הדיווח, שפורסם על ידי העיתונאי קסבייר סייסו ב"רדיו סר" הקטאלני, הסיבות למחשבות של גאסול הן סיבות משפחתיות. גאסול, למעשה, יהפוך לשחק חופשי בקיץ הקרוב אחרי שנתיים מוצלחות בקנדה. סביר להניח שיהיו לו הצעות מהליגה הטובה בעולם, אך אם יחליט לחזור לאירופה - מי שפייבוריטית לקלוט אותו, כמובן, זו ברצלונה בה החל את הקריירה המקצוענית.

גם בקיץ שעבר, כזכור, השם גאסול עלה לכותרות בהקשר של חזרה לאירופה - רק שאז מדובר היה באח הבכור, פאו גאסול. אקס הלייקרס, שהתאושש מפציעה, לא קיבל הצעות משמעותיות בליגה הטובה בעולם ורצה להמשיך לשחק גם בגיל 39 כדי לנסות ולהגיע לקמפיין אחרון עם נבחרת ספרד. ייתכן שהשיקול הלאומי הוא גם שיקול בשיקוליו של אחיו הצעיר, מארק.

אם אכן יחזור, מארק גאסול יסכם קריירה מפוארת בת 12 עונות ב-NBA. במהלך אותן עונות, שאת רובן העביר בממפיס גריזליס, גאסול נבחר פעמיים למשחק האולסטאר, פעם אחת לשחקן ההגנה של העונה, פעם אחת לחמישיית העונה ופעם לחמישייה השנייה - אבל גולת הכותרת של הקריירה שלו, היא כמובן האליפות עם הראפטורס אשתקד.

ומזה שהולך, לזה שבא: פקונדו קמפאסו, מי שנמצא בצד המדרידאי של הספקטרום הספרדי, ממשיך לעורר עניין בליגה הטובה בעולם - ועל פי דיווחים בארגנטינה, גם ניו יורק ניקס הצטרפה למירוץ אחריו. כזכור, לפני הניקס הייתה זו מינסוטה שהתעניינה בשירותיו של אחד הרכזים האיכותיים שיש לאירופה להציע כיום, אם לא המוכשר שבהם.