יש מחליף לדיבאץ': מקנייר יצטרף לסקרמנטו

אחרי 13 שנה, מונטה מקנייר יעזוב את יוסטון ויצטרף לקינגס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.09.20 - 14:43

בעוד פלייאוף ה-NBA תופס תאוצה בבועה, בצד השני של ארצות הברית, אוהדי סקרמנטו מביטים מהצד ורק מפנטזים לחזור למעמד הזה. אחרי 14 שנים ללא פלייאוף (הרצף הארוך בליגה), בעיר הבירה של קליפורניה ממשיכים לחפש את האנשים הנכונים שיצעידו את המועדון לבמה הגדולה. הבוקר (חמישי), הכתב הבכיר שאמס צ'ראנייה דיווח על כך שסקרמנטו מצאה מחליף לוולאדי דיבאץ' בדמותו של מונטה מקנייר.  

מקנייר, במקור מקליפורניה, בילה את 13 השנים האחרונות ביוסטון, שם שימש בשתי העונות האחרונות כעוזר של הג'נרל מנג'ר דריל מורי. "מונטה היה חלק קריטי מההצלחה שלנו ברוקטס", סיפר מורי. "השילוב המיוחד שלו בין ניתוח מקצועי (שימש בתחילת דרכו כאנליסט) לבין היכולת לעבוד עם צוות האימון שלנו, עזר לנו מאוד". מקנייר ישמש כמנכ"ל לענייני כדורסל, ויהיה הסמכות הבכירה ביותר תחת הבעלים ההודי ויווק ראנדיבה. ג'ו דומארס יחזור לתפקיד יועץ להנהלה. מקנייר, אגב, הוא האדם החמישי שיוצא מהנהלת הרוקטס לתפקיד הניהולי הבכיר ביותר בקבוצת NBA, כולל מקביליו הנוכחיים ביוטה (דניס לינדזי), מינסוטה (גרסון רוסאס) ושיקגו (ארתוראס קרנישובאס).

את עונת 2019/20 סקרמנטו סיימה במקום ה-12 במערב, עם מאזן 41:31. בעוד חודשיים ויום, ב-18 בנובמבר, מקנייר יצטרך לקבל החלטה גורלית עם הבחירה ה-12 בדראפט 2020, וכן עם שלוש בחירות נוספות שמחכות לו בסיבוב השני. ככלל, סקרמנטו ספגה לא מעט ביקורות על בחירות הדראפט שלה בשנים האחרונות, כאשר במוקד הבחירה המפורסמת במרווין באגלי, לפני כשנתיים, במקומו של לוקה דונצ'יץ'.