35 יום לדראפט: התחזיות העדכניות על דני אבדיה

ע"פ כל ההערכות, הסופרסטאר הישראלי בן ה-19 בדרך למקום גבוה: קרנישובאס ושיקגו כבר התלהבו, בגולדן סטייט חולמים - ובדטרויט כבר הכינו פרופיל. מתכוננים לרגע האמת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.20 - 17:00
תחילת כתבה

עכשיו כשהפלייאוף נגמר והאלופה הוכרעה, קבוצות ה-NBA העלו הילוך בכל הנוגע להכנות לעונה הבאה. מי שכמובן מחכה לזה יותר מכולם הוא אולי נציגינו השלישי בליגה הטובה בעולם דני אבדיה. בעוד בתחזיות הדראפט, מייעדים לישראלי שיגיע לשיקגו, קליבלנד או גולדן סטייט, בדטרויט פיסטונס הגדילו לעשות, כשהאתר הרשמי של הקבוצה ממישיגן עשו כתבת פרופיל עליו.

אבדיה הוגדר על ידי דטרויט כמועמד לבחירה בסיבוב הראשון של הדראפט, שיתקיים ב-18 בנובמבר. "האלמנטים שהוא מביא למשחק נותנים לו הזדמנות להפגין את יכולותיו ככוכב, ביחס לגודל שלו הוא מנהל משחק ברמה גבוהה". עוד הוסיפו באתר הרשמי של המועדון: "יש לו "איי קיו כדורסל" גבוה והוא ורסטילי מאוד בתפקוד שלו על המגרש".

מבחינת חולשות, בדטרויט סימנו את הבעיה הכי גדולה של אבדיה בשלב זה, וזה היציבות שלו בזריקה מחוץ לקשת. "על אף שהוא הראה שיפור בליגת העל הישראלי, אחרי פגרת הקורונה, עדיין יש שאלה בנוגע ליכולותיו כקלעי". בעוד דטרויט די בטוחים שאבדיה יבחר גבוה בדראפט כך או כך, הייתה ציפייה שהוא יבחר ראשון מבין השחקנים הלא אמריקאים, אך בקבוצה טענו שייתכן, שמי שעשוי להיבחר לפניו הוא הגארד הצרפתי, קיליאן האייס.

בשורה התחתונה בדטרויט הגדירו את אבדיה כאחד הפרוספקטים החמים של הדראפט הקרוב, ויש סיכוי גבוה שהקבוצה תבחר בו בבחירה במקום ה-7. כמו כן, אין ספק שעצם השלמת הליגה בישראל, נתנה לו לא מעט נקודות זכות, ביחס לשאר הליגות שלא נפתחו בחזרה. לסיכום אמרו: "אם הוא יהיה פנוי לפיסטונס בבחירה השביעית, הקבוצה תרגיש בנוח לבחור בו".

כאמור, חוץ מהדטרויט, יש לא מעט קבוצות שמעוניינות לשים את הידיים שלהם על השחקן. המוק דראפט של The Athletic שהתקיים אמש (שלישי), שלח את דני אבדיה לשיקאגו במקום הרביעי: "למנג'ר החדש קרנישובאס יש הרגשה טובה לגביו". לעומתם, ב-Complex Sports חזרו לאופציית הווריירס במקום השני: ״אבדיה יתאים בקלות להתקפה של הווריירס, שצריכים פליימייקר שידע למצוא את הקלעים. הוא יוכל לרווח את ההתקפה של גולדן סטייט אפילו יותר״, כך נטען.

הדפס