סיומה של תקופה: דריל מורי עזב את יוסטון

הג׳נרל מנג׳ר המהפכני נפרד מהרוקטס לאחר 13 שנים בתפקיד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.10.20 - 20:00
תחילת כתבה

זעזוע ביוסטון: הג׳נרל מנג׳ר דריל מורי, שהיה הפנים של המועדון בעשור וחצי האחרונים עזב את תפקידו. על פי דיווחים, ההחלטה לעזוב את הרוקטס הייתה של מורי בלבד לאחר שהוא הגיע למיצוי בפרנצ'ייז מטקסס.

כעת, עולות בראש לא מעט שאלות מכיוון שהרוקטס מחזיקים באחד השחקנים הטובים בעולם ובנוסף לכך אימצו לעצמם סגנון משחק מאוד ייחודי, שהשפיע על רוב הליגה. אז מה זה אומר על עתיד הסמול בול ועל העתיד של הארדן את ווסטברוק? ומי יאמן בכלל את יוסטון? את כל התשובות נקבל בשבועות הקרובים. מה שבטוח - אף פעם לא משעמם ב-NBA.

יש לציין כי מורי הגיע למועדון לפני 16 שנים בתור עוזר ג׳נרל מנג׳ר ולאחר שנה התקדם לתפקיד בו החזיק עד לא מזמן. מי שצפוי להחליף את מורי הוא רפאל סטון, ששימש כסגן הנשיא לענייני כדורסל של יוסטון מאז אפריל 2019. אפשר להוסיף כי הקבוצה סימנה מועמד מפתיע במיוחד והוא ג'ף ואן גנדי, שלא אימן קבוצת NBA כבר 13 שנים ושימש לרוב בתור פרשן בכיר של הליגה. ואן גנדי לא זר לרוקטס כשהוא עמד על הקווים של המועדון משנת 2003 ועד 2007.

על אף שההצלחה של מורי לא באה לידי ביטוי בשלבי הפלייאוף המאוחרים, המספרים שלו בטקסס לא משקרים: יוסטון ניצחה ב-61.5% מהמשחקים שלה מאז שמורי מונה לתפקיד היוקרתי. באותו זמן רק לקבוצה אחת היה אחוזי ניצחון גבוהים יותר ושמה סן אנטוניו ספרס. עוד קצת על ההשפעה של מורי ביוסטון: הוא ביצע 77 טריידים במהלך אותה תקופה, רק פילדלפיה ביצעה יותר טריידים (78) במהלך תקופת כהונתו.

הדפס