כשקובי סירב לזרוק: זכרונות מבייג'ין 2008

מאמן ארה"ב לשעבר, ששבסקי, סיפר על בקשת הכוכב המפתיעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.20 - 21:32
תחילת כתבה

אין ספק שקובי בראיינט הטביע חותם בכל מקום שבו הניח את כף רגלו, כולל כמובן בנבחרת ארה"ב, שאותה הוביל לזכייה בשתי מדליות זהב אולימפיות, בבייג'ין 2008 ובלונדון 2012. בראיון לפודקאסט של ג'יי ג'יי רדיק, סיפר מאמן הדרים טים אז, מייק ששבסקי, על הפעם שבאופן לא אופייני, בראיינט סירב לזרוק, והעדיף להתמקד בהגנה.

ששבסקי סיפר: "הוא אמר לי שהוא רוצה לשמור את השחקן הטוב ביותר בכל נבחרת שנגדה אנחנו משחקים. הוא זכה באליפויות NBA, השחקן הטוב בליגה באותה התקופה, היו לו שבעה משחקים שבהם קלע 50 נקודות ומעלה וידענו שהוא יצטרך לשנות את המשחק שלו, אבל הוא רצה לשמור על השחקן הטוב ביותר בכל נבחרת. לו ולמייקל ג'ורדן יש את אותן עיניים, הם היו יכולים להרוג אותך עם העיניים. הוא נשען מולי ואמר: 'המאמן, אני מבטיח לך שנשמיד אותם' ופשוט אמרתי לעצמי: 'לעזאזל, זה טוב'".

זה היה ארבע שנים אחרי טראומת 2004, אחרי שארה"ב הודחה בידי ארגנטינה בחצי הגמר וזכתה רק במדליית ארד, ובבייג'ין היא באה לנקום, וניצחה אותה 81:101 בחצי הגמר: "באימון הראשון שלו, הוא לא זרק אפילו פעם אחת ופשוט שיחק בהגנה. אמרתי לו: 'ראיתי אותך משמיד קבוצות בהתקפה, אז תוכל לזרוק את הכדור? הוא חייך וענה שאני המאמן היחיד שביקש ממנו לזרוק".

הדפס