ההחלטה נפלה: ים מדר ייגש לדראפט הקרוב

רכז הפועל ת"א לא מתכוון למשוך את שמו לפני הדדליין בבוקר

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  08.11.20 - 23:23
תחילת כתבה

לכדורסל הישראלי יהיו שני נציגים בדראפט הקרוב של ה-NBA: מלבד דני אבדיה, שנחשב לאחד הפרוספקטים הבכירים במחזור וצפוי להיבחר גבוה מאוד, גם ים מדר ייגש לדראפט 2020. גארד הפועל תל אביב התלבט בתקופה האחרונה אם למשוך את שמו, אבל ההחלטה נפלה - והוא יעמיד את עצמו לבחירה. הדדליין להסרת השם מהדראפט, אגב, יעבור ביום שני בבוקר (08:00 שעון ישראל).

ההתלבטות של מדר הייתה מובנת: מצד אחד, השנה הוא רק בן 19, וכידוע קבוצות אוהבות לבחור שחקנים צעירים ככל הניתן, מה גם שהדראפט הנוכחי נחשב לחלש יותר בהשוואה לדראפט 2021. מנגד, בשנה הבאה, כאמור, מדר אמור להיות שחקן טוב ובשל יותר, אך כאמור - העובדה שהמחזור הבא יהיה קשה יותר עלולה לעמוד לו לרועץ.

הערב, בצל הכוונה לגשת לדראפט הקרוב, מדר סיפק משחק בינוני (כמו כל הפועל תל אביב) בתבוסה לגלבוע/גליל. הגארד הצעיר סיים עם 5 נקודות בלבד ב-28 דקות על הפרקט שכללו גם 5 איבודי כדור.

מדר נמצא כל העת בקשר עם קבוצות שגילו בו עניין, כשאחרי המשחק של הפועל ת"א מול גלבוע/גליל הוא עוד אמור לקיים שיחות נוספות שיכריעו את הכף. בין הקבוצות המעוניינות: שיקגו (44), ברוקלין (55), מילווקי (24), טורונטו (59), בוסטון (47), שארלוט (56), סן אנטוניו (41) ואוקלהומה (53).

מדר כמובן יהיה הישראלי השני בדראפט ה-NBA שייערך ב-18 בנובמבר. דני אבדיה כבר הבטיח את מקומו ואמור להיבחר בין חמשת המקומות הראשונים. אגב, מספר שחקנים אירופיים מבטיחים, כמו יורגוס קלאיצקיס וארנאס וליצ'קה, בני גילו של מדר, הודיעו כי משכו שמם וינסו בשנה הבאה.

ישתפו פעולה בליגה הטובה בעולם? אבדיה ומדר בנבחרת העתודה (צילום: אלן שיבר)
ישתפו פעולה בליגה הטובה בעולם? אבדיה ומדר בנבחרת העתודה (צילום: אלן שיבר)