"מעביר צמרמורת": מדר עורר עניין בארה"ב

בתקשורת סיקרו את ההחלטה. וגם: מה מנבאים המוקים הבולטים?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.20 - 12:15
תחילת כתבה

ההחלטה של ים מדר בהחלטה יצרה רעש בתקשורת הישראלית, אך לא רק: גם העיתונאים האמריקאים עסקו אמש (ראשון) בהודעה של היהלום של הפועל ת"א, שבחר להעמיד את עצמו לדראפט הנוכחי ולא לחכות לעונה הבאה.

"ים מדר ישאיר את שמו בדראפט", הכריז ג'ונתן גבעוני, כתב ESPN, בחשבון הטוויטר שלו, "הוא מדורג כבחירת סיבוב שני במוקים שלנו". חברו לגוף התקשורת, מייק שמיץ, צייץ גם כן, הוסיף תזכורת לראיון שעשה עם מדר במהלך העונה שעברה וכתב: "רכז שמעביר בך צמרמורת עם השליטה שלו בכדור". גם באתר "דראפט אקספרס" לא נותרו אדישים ופירסמו את ההחלטה בתוספת מבט לאחת ההצגות שסיפק מדר בסדרה מול מכבי ת"א בעונת הקורונה.

לצד הסופרלטיבים, התחזיות האחרונות מבשרות טובות למדר - שכן למעט "יאהו" ו-"NBADraft", בכולם הצליח כוכב הפועל ת"א להשתחל כבחירת סיבוב שני. ב-"ESPN" מדר מוקדם במקום ה-50 השייך לאטלנטה, ב-"tankathon" ניבאו ששארלוט תבחר בו במקום ה-56, ב"ספורט אילוסטרייטד" הימרו על הקליפרס במקום ה-58 וב-"draftsite" שמו את הז'טונים על טורונטו במקום ה-59.

שארלוט וטורונטו, אגב, הן גם שתיים שיצרו עימו קשר ובחנו את אופציית מדר - אך נכון לרגע זה הקלפים נשמרים קרוב לחזה וקשה לדעת יותר מזה. ב-18 בנובמבר, היום הגדול של מדר ואבדיה, נהיה יותר חכמים.