"יש הרבה דיבורים על מדר בסיבוב הראשון"

סיכויי הרכז נבחנו ב"דה רינגר": "יכול להפוך למשהו ב-NBA"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.11.20 - 23:23

תגיות: NBAדראפט 2020ים מדר

תחילת כתבה

אחרי שהודיע באופן רשמי שלא ימשוך את שמו מהדראפט הקרוב, ים מדר ממשיך להעסיק את התקשורת האמריקאית. הפעם, הגיע תורם של מומחי "דה רינגר" לנתח את סיכוייו של היהלום של הפועל ת"א להיבחר בדראפט בפודקאסט שהוקדש ל"גניבות הדראפט".

"ים מדר הוא שם מעניין שלא מדברים עליו מספיק", אמר האנליסט קייל מאן. "עוד כישרון ישראלי שבלט בעיני מאוד במשחקי אליפות אירופה של נבחרת ישראל הצעירה. עקבתי אחריו במשחקים מול מכבי ת"א, הוא הרג את דני אבדיה בשמירה על מגרש שלם, הוא בולדוג אמיתי, זו הייתה הפעם הראשונה שהתחלתי לשים לב אליו".

"היכולות ההגנתיות שלו מרשימות, הוא אינטנסיבי, הוא ממש קורע את התחת שלו בהגנה", הוסיף הפרשן של "דה רינגר", קווין אוקונור. "הוא מוסר מעולה, יש לו אינסטינקטים נהדרים. יש מוסרים טובים ממנו בדראפט, אבל יש לו ראייה של 360 מעלות. השאלה לגביו תהיה בנוגע לקליעה, אבל הוא מראה סימנים חיוביים בנושא, ושמעתי שהוא ילד שעובד קשה שאוהב את המשחק ורוצה להיות הכי טוב שהוא יכול".

"יש הרבה דיבורים סביבו בסיבוב הראשון, אני לא אתנגד לכך", המשיך אוקונור. "אם הקליעה שלו תתפתח, הוא יהיה שחקן מצויין, ממש מצויין. שחקנים כמוהו הופכים את הדראפט ליותר טוב ממה שמחשיבים אותו. בעוד שש שנים מעכשיו, נסתכל עליו ונגיד 'כן, זה ההוא מדראפט 2020'. בעיני, הוא ובחירות נמוכות אחרות יכולים להפוך למשהו ב-NBA".

ג'ונתן טיירקס, כתב נוסף של "דה רינגר", הוסיף וסיכם: "סיבוב ראשון זה די גבוה, אני חושב ש'יגנבו' אותו בתחילת הסיבוב השני או במהלכו. הוא שחקן שלא מזכירים הרבה, הופתעתי שהזכרתם אותו"

גם ב"אתלטיק" סקרו את סיכויו של מדר להיבחר בדראפט, שם הוא הוזכר כמועמד לבחירה ה-59 השייכת לטורונטו. "בגיל 19 הוא כבר זכה בתואר השחקן המשתפר של הליגה הישראלית", נכתב על מדר. "והוא נמצא בעונתו השלישית בסביבה תחרותית וחזקה. הקבוצות צריכות להיות בטוחות שהוא ימשיך להתקדם, מדר יהיה מוכן בקרוב. הוא צריך להוסיף מסה, אבל הוא מחפש על כך בהגנה תוקפנית".

מדר. ייבחר? (אלן שיבר)
מדר. ייבחר? (אלן שיבר)