דני אבדיה: בארה"ב ממשיכים לנתח, "ישדרג את וושינגטון"

יותר מ-24 שעות אחרי הבחירה של הוויזארדס ביהלום הישראלי, בתקשורת ממשיכים לנתח את יכולתו: "אין לו חולשה משמעותית. הוא משלב אגרסיביות ואינטליגנציה ויעניק עומק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.20 - 06:30

תגיות: דני אבדיה

תחילת כתבה

דני אבדיה ממשיך להעסיק את עולם ה-NBA. קצת יותר מ-24 שעות אחרי שהיהלום נבחר על ידי וושינגטון וויזארדס במקום התשיעי - המקום הכי גבוה בו נבחר ישראלי אי פעם, בארה"ב ממשיכים לנתח ולהתרשם מיכולות המשחק שלו.

ב-SB Nation נכתב: "לאבדיה יש מיומנות עם הכדור. אין לו חולשה משמעותית במשחק. השילוב של האגרסיביות עם אינטילגנציית המשחק אמור להפוך אותו לבחירה נאה עבור וושינגטון".

ב-CBS SPORTS ניתחו: "רוב האנשים חשבו שאבדיה ייבחר ראשון מבין השחקנים האירופאים. הבחירה שלו במקום התשיעי היא הפתעה והוא ייתן עומק לקבוצה, ויחפה על נקודת התורפה בסגל. הוא ישדרג את וושינגטון".

"נפילתו של אבדיה, שנחשב למועמד שייבחר בבחירה הרביעית, היא אחת ההפתעות הגדולות בדראפט", אמרו ב-ESPN. "זו תוצאה של החלטות המחנה שלו, שאיפשר רק לקבוצות נבחרות לגשת אליו, כולל וושינגטון, ושל ההתהלבות של הקבוצה ממנו. אבדיה הוא שחקן מנוסה, הוא צריך להיות מוכן לעזור לוויזארדס באופן מיידי". בהמשך, כתב ESPN הבכיר המסקר את הדראפט, הוסיף ואמר שלדעתו "אבדיה יהיה הגניבה של הדראפט".

גם ספורט אילוסטרייטד הופתעו לגלות שאבדיה נבחר רק במקום התשיעי: "רוב האנשים שדיברנו איתם חשבו שלאבדיה יש את הסיכוי הכי טוב להיות האירופאי שנבחר הכי גבוה בדראפט, אבל הנה הוא נשאר שם כדי שהוויזארדס יתפסו אותו. היו דוחות סקאוט שונים לגביו מאירופה, חלקם ביקרו אותו, אבל גם הם לא האמינו שייבחר במקום הזה".

"אבדיה הוא פליימייקר יוצא דופן בגדול שלו", המשיכו לנתח, "הוא יכול לשחק במספר עמדות בהגנה ויצטרך לעבוד על הקליעה שלו, אבל יש לו מספיק תכונות כדי להשתלב ב-NBA".

ב"דה רינגר", קווין אוקונור ניתח: "אבדיה צריך להיות מסוגל לעזור לוושינגטון, שנואשת לפלייאוף, באופן מיידי. השאלה היא אם הוא יכול לשפר את הקליעה שלו מספיק כדי לשחק ללא הכדור ליד בראדלי ביל. יהיה קרב צמוד בינו לבין רוי האצ'ימורה, שגם הוא קומבו פורוורד, אבל אבדיה, שכנראה לא יהפוך לכוכב, חכם וקשוח מספיק כדי לחצוב קריירת NBA ארוכה".