כולם מחכים ליאניס: ההחלטה שתשנה את ה-NBA

הכוכב טרם האריך חוזה, ואיך זה מתקשר לדייויס ואדבאיו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.20 - 17:51
תחילת כתבה

זה לא סוד ששוק השחקנים החופשיים ב-NBA נפתח בסערה, אבל למרות כל הסיפורים והמעברים, הסיפור הגדול של הפגרה עוד לפנינו. ה-MVP של השנתיים האחרונות, יאניס אנטטקומפו, לא ממהר להאריך את חוזהו במילווקי והדבר למעשה משפיע באופן ישיר על שתי הפיינליסטיות של העונה שעברה, לוס אנג'לס לייקרס ומיאמי היט, ויתרה מכך - על הכוכבים של הקבוצות הללו.

בכלי התקשורת השונים, ביניהם ESPN ו-"Eurohoopsnet", דווח כי אנתוני דייויס ובאם אדבאיו טרם חתמו על חוזה חדש בקבוצתם בגלל איש אחד שמעכב את הכל, ושמו אנטטקומפו. נתחיל עם הכוכב של הלייקרס, שעדיין שחקן חופשי, אם שכחתם. על פי הדיווחים דייויס יאריך את חוזהו ב-LA ויישאר בקבוצה גם בעונה הקרובה, אך הוא ממתין לכוכב היווני כדי להחליט על איזה חוזה בדיוק לחתום.

אם אנטטקומפו יחתום על חוזה "סופר-מקס" כבר בפגרה הנוכחית, שישאיר אותו בירוק בשנים הקרובות, דייויס (27) יחתום גם הוא על חוזה ארוך טווח. אולם, במידה וה"גריק פריק" ימתין עם החלטתו בנוגע לעתידו עד לקיץ 2021, בו יהפוך לשחקן חופשי, דייויס צפוי לחתום על חוזה 1+1 (עם אופציה בקיץ) שתאפשר ללייקרס גמישות כלכלית, במטרה לצרף את יאניס וליצור ביג 3 היסטורי בעיר המלאכים.

בדומה לאלופה, גם סגניתה מפנטזת על הכוכב של הבאקס שיצטרף ב-2021. בימים האחרונים דיארון פוקס, ג'ייסון טייטום ודונובן מיצ'ל חתמו על חוזה עתק, וכמוהם גם באם אדבאיו, כוכב נוסף מדראפט 2017. לסנטר וליאניס יש את אותו הסוכן ויכול להיות שהצטרפות שלו בקיץ הבא לבאקס תוביל להישארותו של הגריק פריק.