אפשרות: גריפין לוושינגטון, וול לדטרויט

הפיסטונס מנסים להשיג את הכוכב. ישפיע על עתיד אבדיה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.11.20 - 15:22
תחילת כתבה

אוהדי וושינגטון אמנם עדיין מתרגשים מבואו של דני אבדיה, אבל מאחורי הקלעים מי ש"גונב" את אור הזרקורים הוא ג'ון וול. אחרי שטומי שפרד הבהיר כי הכוכב לא יעמוד לטרייד, בבירה תוהים האם הוויזארדס בכלל יצליחו לסחור בוול הפציע בכזאת קלות? ומתברר שיש קבוצות שמוכנות להמר עליו. לפי דיווח בארצות הברית, דטרויט פנתה לוושינגטון על מנת לבצע טרייד במסגרתו וול יעבור אליה תמורת בלייק גריפין.

יש לציין, וול, שמחזיק בחוזה לשלוש שנים הבאות תמורת 133 מיליון דולר, לא שיחק מאז דצמבר 2018. הוא אמנם בריא לחלוטין, כך על פי הדיווחים מעבר לים, אבל אי אפשר שלא לתהות אם יחזור במאת האחוזים או לא. ועד שנראה אותו על הפרקט שוב, קבוצות ה-NBA ששמן נקשר עם טרייד אפשרי עבורו, עלולות להיבהל. לכן, היעד הבא שהוויזארדס הציבו בגזרת וול הוא להגיע לפתיחת אימונים בראשון. ושפרד, לשאלתכם, בטוח שזה יקרה.

לצורך ההשוואה, בארה"ב השתמשו בדוגמת כריס פול. אוקלהומה סיטי קיבלה את זכויותיו של הרכז כחלק מעסקת ווסטברוק אשתקד, כיוון שהחוזה שלו לא איפשר לקיים עבורו מסחר. וכך, פול למעשה הגיע לקבוצה בבנייה שלא מתכוונת להשלים את שלוש השנים בחוזהו בגיל 35. מה גם שלא נראה היה שפול מתכוון לסיים את הקריירה בת'אנדר.

ובכל זאת, אוקלהומה סיטי לא מיהרה להיפטר ממנו והמתינה שנה. בסיום אותה שנה, הת'אנדר שלחו את הרכז לפיניקס וקיבלו תמורתו את ריקי רוביו, קלי אוברה ובחירת סיבוב ראשון. שני הצדדים קיבלו את מבוקשם, ועוד לפני כן, עזרו זה לזו להפוך מקבוצה צעירה לקבוצת פלייאוף מפתיעה.

כמובן שהמצב קצת שונה בנושא וול, הרבה בגלל ההיעדרות הממושכת. "אפילו לברון ג'יימס לא היה מתקבל בקלות אם היה מפסיד שנתיים", הסבירו ב"אתלטיק". "הוויזארדס אמנם מעולם לא גילו עניין בטרייד תמורת וול, ואף ניתקו מגע מאלה שכן ניסו לברר, אבל אם אכן יסכימו לטרייד כזה הם ידרשו בחירות דראפט או שחקנים צעירים - שעלולים לגרום לעסקאות היפותטיות, אפילו כזו עם ווסטברוק, ליפול. בינתיים, שפרד שומר על סבלנות".

ב"אתלטיק" המשיכו וסיפרו שלמרות הדיווחים, וול לא פנה למועדון וביקש טרייד. יתרה מזאת, באירוע קהילתי בו השתתף ונשאל אם ביקש לעבור, וול ענה "אין תגובה". הוויזארדס, מצידם, יעדיפו לנצח איתו או למקסם את הערך שלו - כך שעושה רושם שטרייד הענק שהוא נמצא במרכזו, אם אכן יתקיים, ידחה עד למציאת מתווה הולם.