בוושינגטון העריכו: "דני אבדיה לא יפתח בחמישייה"

שבועיים למשחק הפרי סיזן הראשון, בארה"ב ניתחו את הקבוצה מהבירה: הישראלי אמנם לא יהיה בצוות המוביל, אבל בהחלט עשוי לקבל דקות משמעותיות. הניתוח המלא בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.11.20 - 09:20
תחילת כתבה

בעוד פחות משבועיים החלום יהפוך למציאות, ודני אבדיה יחלוק את אותו פרקט ביחד עם קווין דוראנט בניסוי הכלים הראשון של וושינגטון, נגד ברוקלין. לקראת משחקי קדם העונה שעשויים להוות סימן לבאות, בבירת ארצות הברית כבר החלו לנתח את הסגל הקיים של הוויזארדס, שקיבל צורה בימים האחרונים.

פרד כץ, הכתב הבכיר של הקבוצה ב"אתלטיק", סימן את החמישייה הראשונה והשנייה שלו. ג'ון וול, ברדלי ביל, איזק בונגה, רוי האצ'ימורה ותומאס בראיינט בראשונה, ואיש סמית', טרוי בראון, דני אבדיה, דאוויס ברטאנס ורובין לופז בשנייה. את הסגל משלימים ראול נטו, ג'רום רובינסון, גריסון מת'יוז, אנתוני גיל ומו ואגנר.

"אני בטוח ב-80% שזאת תהיה החמישייה הפותחת העונה", טען כץ. "וול וביל כמובן יפתחו, והג'נרל מנג'ר טומי שפרד הצהיר לפני כמה ימים שבראיינט יהיה הסנטר הפותח". לעומת זאת, הדלת לעמדות 3-4 פתוחה בהרבה, וזה ההסבר שניתן לבחירות שלו: "הלכתי על בונגה כי הוא פתח ב-49 מתוך 66 משחקים בעונה שעברה והוא נראה הכי מתאים. הוא רק בן 21 והוא השומר הכי טוב מבין הסמול פורוורדים".

"גם לדני אבדיה יש סיכוי לפתוח בחמישייה", אמר כץ, שהרחיב למה הוא לא בחר בו: "הקליעה החשודה שלו לשלוש וחוסר הניסיון עלולים להציב אותו בחמישייה השנייה. למרות זאת, הרבה סקאוטים טוענים שאבדיה מוכן ל-NBA, ואם זה אכן ייראה כך, יש סיכוי שסקוט ברוקס ימקם אותו בחמישייה. בכל אופן אני מאמין שהוא יקבל דקות משמעותיות כבר בתחילת העונה. דני, בונגה, בראון או רובינסון יפתחו בעמדה 3".

בונגה. יתפוס את המקום של אבדיה? (Getty)
בונגה. יתפוס את המקום של אבדיה? (Getty)

כץ המשיך וניתח עוד סוגי חמישיות שמחכות לוושינגטון העונה, ביניהן: החמישייה לרגעי הסיום, חמישיית ההגנה וההתקפה. לגבי זו שתסגור משחקים, החמישה שנבחרו הם וול, ביל, האצ'ימורה, ברטאנס ובראיינט. "אתה לא יכול לשלם לשחקן 80 מיליון דולר בידיעה שהוא ישב על הספסל במאני טיים", נטען. "אם וושינגטון רוצה עוד שחקנים שיכולים ליצור, אבדיה או בראון ישחקו ברגעי הסיום", הוא הוסיף.

בחמישייה ההתקפית ביותר שיש לוויזארדס, כץ העמיד גם כן את וול, ביל, האצ'ימורה, ברטאנס ובראיינט, אך הבהיר: "אם אבדיה יפתיע מההתחלה, הוא יכול לתפוס את המקום של האצ'ימורה בחמישייה הזאת". גם לחמישיית ההגנה של הקבוצה אבדיה לא נכנס, אבל כץ אמר עליו ש"יש לו יכולת להחליף בחסימות", ולמעשה לשמור כמה עמדות שונות.

 

   

אבדיה. בעוד כשבועיים יערוך את הבכורה הלא רשמית (GETTY)
אבדיה. בעוד כשבועיים יערוך את הבכורה הלא רשמית (GETTY)