"שחקן של 600 מיליון דולר": המופע של לוקה

המחמאות משאקיל ומפירס, והנתונים המדהימים של כוכב דאלאס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.21 - 10:20

תגיות: NBA

תחילת כתבה

אין ספק שהשחקנים האירופים השתלטו על ה-NBA בשנים האחרונות וגם הלילה (בין חמישי לשישי) קיבלנו חותמת לתופעה הנפלאה. לוקה דונצ'יץ' וניקולה יוקיץ' דאגו למשחק חלומי עבור חובבי הענף, ולאחר שהג'וקר כפה הארכה, רכזה של דאלאס השתלט על המשחק במאני טיים ודאג ל-117:124 בקרב מול דנבר.

כתוצאה מכך, ברחבי הליגה לא נותרו אדישים לתצוגה של לוקה, שכמעט השלים טריפל דאבל מספר 26 בליגה הטובה בעולם. הסלובני עשה הכל מהכל כמו בכל ערב ולצד 38 נקודות ומהלכים נהדרים בקלאץ' הוא סיפק 13 אסיסטים, קטף 9 כדורים חוזרי וחטף 4 כדורים. לוקה היה כל כך דומיננטי שהוא קלע או סיפק אסיסט עבור 29 מתוך 38 הנקודות האחרונות של דאלאס במשחק! ומה עשתה דנבר באותו פרק זמן? היא קלעה בדיוק אותה כמות של נקודות.

בעקבות זאת, המאבריקס השתפרו למאזן של ארבעה ניצחונות וארבעה הפסדים. מן העבר השני, גם יוקיץ' זכה ללא מעט שבחים, למרות ההפסד החמישי של הנאגטס העונה. למעשה, סל על הבאזר של הסרבי דאג להארכה אבל יוקיץ' לא הצליח להתעלות הפעם מול חברו מהבלקן.

"אם 11 נקודות מסדרים 200 מיליון דולר, 38 נקודות ידאגו לחוזה של 600 מיליון דולר?", החמיא שאקיל אוניל וגם סיפק עקיצה לשחקן אירופי נוסף, רודי גובר. יש גם לציין כי לוקה דאג לעוד ציון דרך לא רע בכלל לצד הגדולים בכל הזמנים.

מלבד הסלובני, רק חמישה שחקנים בהיסטוריה סיפקו לכל הפחות את אותה שורה סטטיסטית של נקודות, אסיסטים ריבאונדים וחטיפות. ואלה שמות: לברון ג'יימס, מייקל ג'ורדן, לארי בירד, ברנרד קינג ופיט מרוויץ'. אלוף NBA נוסף שיבח את הפלא הסלובני. "הוא מזכיר לי מאוד את עצמי. יש לשנינו הרבה דברים משותפים בצורת המשחק", אמר פול פירס, שנותר צנוע גם אחרי הפרישה.

var _zaVerSnippet = "5c", _zaq = _zaq || []; (function () { var w = window, d = document; w.za_api = function (a) { _zaq.push(a); if (typeofZA != 'undefined' && typeofZA.sendActions != 'undefined') ZA.sendActions(a); }; var e = d.createElement('script'); e.type = 'text/javascript'; e.async = true; e.src = ('https:' == d.location.protocol ? 'https://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/' : 'http://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/') + '19760733-9451/4/widget-c.js'; var ssc = d.getElementsByTagName('script')[0]; ssc.parentNode.insertBefore(e, ssc); })();