הציתו את הדמיון: הבכורה של הארדן ודוראנט

צפו: השניים שבו לשתף פעולה בברוקלין ועשו היסטוריה פרטית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.01.21 - 15:14
תחילת כתבה

זה אולי היה יכול להיחשב צפוי, ובכל זאת - אף אחד לא חשב שזה יקרה כל כך מהר: כבר בהופעת הבכורה שלו, הלילה (בין שבת לראשון), ג'יימס הארדן רשם הופעת ענק עם טריפל דאבל במדי ברוקלין נטס, שניצחה 115:122 את אורלנדו מג'יק. האיש והזקן, שנשאר בכותרות כל הקיץ אחרי סאגת העזיבה המתוקשרת מיוסטון והמעבר העוד יותר מתוקשר לנטס, השיג כעת כותרות מהסוג הנכון.

מעטים בהיסטוריה רשמו טריפל דאבל במשחק הבכורה, כשהארדן הוא השביעי בסך הכל שעשה זאת. קדמו לו אלפריד פייטון, לואיס לויד, ג'ון שומייט, נייט תורמונד, אוסקר רוברטסון וראסל ווסטברוק. הארדן היה לראשון שעושה זאת עם 30 נקודות או יותר.

מלבד ההצגה הפרטית של הארדן, שיתוף הפעולה מחדש עם קווין דוראנט היה זה שהצית את הדמיון. השניים קלעו יחד 74 נקודות (42 לדוראנט, 32 להארדן) - הכמות הגבוהה ביותר שהם קולעים יחד במשחק אחד. כזכור, הם שיחקו שלוש שנים משותפות באוקלהומה סיטי. דוראנט, אגב, היה מושלם מהשדה (6 מ-6) ממסירות שהגיעו מהידיים של האיש והזקן.

"זה היה די קל עבורנו", אמר הארדן בפשטות לאחר המשחק. "אני לא בחור אנוכי. אני מוכן לעשות כל דבר שיעזור לנו לנצח. כמובן ש-KD (קווין דוראנט) הוא שחקן עילאי ושונה בנוף הכדורסל, שמסוגל לקלוע מכל מצב. זה קל עבורו, אבל אני מנסה לעשות את זה עבורו אפילו עוד יותר קל, כמו גם עבור יתר השחקנים בקבוצה, הקלעים ושחקני הפנים".

"יש לנו כישרון אדיר בחדר ההלבשה הזה", הוא המשיך בג'נטלמניות, "הרבה קלעים מגוונים, עושי משחק, שחקני הגנה, קצת מכל דבר. כמובן שעוד לא הצלחנו עוד לייצר את הכימיה כמו שרצינו, אבל כאשר נבנה את זה, עם האמונה שיש לשחקנים אחד בשני, זה יהיה מפחיד".

לאחר מכן הסופרסטאר הנרגש פרסם סטורי ובו דיבר על העתיד הורד של הקבוצה: "ניצחון קבוצתי גדול לנטס, וקיירי אפילו לא היה איתנו. זה הולך להיות מפחיד".

דוראנט, שחזר לשחק עם הארדן לראשונה מאז ימי אוקלהומה סיטי, גם הוא שפע מחמאות לחברו החדש-ישן: "היה מדהים לראות אותו", אמר האול סטאר. "ראית אותי מנסה למצוא את הדרך הטובה ביותר לשחק. בתחילת המשחק הרגשתי שאנחנו מוסרים יותר מדי, מנסים לגרום לכולם להרגיש נוח. ואז, הוא נכנס למצב שבו הוא פשוט אגרסיבי ומנסה לקלוע, מה שפתח לכולנו את המשחק".

וגם סטיב נאש, המאמן, לא יכול היה להישאר אדיש. "הוא פוצץ את לוח הסטטיסטיקה", אמר עליו נאש. "וואו, כמעט קוואדרופל דאבל... ג'יימס הוא שחקן כדורסל מבריק ואנחנו נצטרך להכניס אותו פנימה, למצוא דרך שהדבר הזה יידבק ולגרום לכך שהוא יעשה מה שהוא עושה, ויגרום לאחרים לשחק יותר טוב".

הכוכב קיבל מחמאות גם מדווין וייד, ושחקן העבר התמקד בחיוך שחזר לפניו: "ג'יימס נראה הרבה יותר מאושר ואי לכך שום מחיר. הוא היה יכול להתנהל הרבה יותר טוב, אבל גם כולנו. אני שמח מאוד עבורו".