"יש השפעות מהיורוליג": על הפריחה של יוטה

פתיחת העונה, אינגלס וגם אבדיה. מנג'ר הג'אז בראיון מיוחד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.02.21 - 20:30
תחילת כתבה

יוטה ג'אז היא ללא ספק ה-להיט של עונת ה-NBA עד כה. לחבורה מסולט לייק סיטי המאזן הטוב ביותר בליגה הטובה בעולם (24 ניצחונות ורק שישה הפסדים), אבל מעל הכל בולט הכדורסל שמשחקים השחקנים של קווין סניידר. כדורסל שהפך נדיר יחסית בארצות הברית בשנים האחרונות - כזה שכולל הנעת כדור בלתי פוסקת, ולא הישענות כמעט-בלעדית על סופרסטאר כזה או אחר.

בעקבות פתיחת העונה המרשימה, התארח הג'נרל מנג'ר של יוטה, דניס לינדסי, בתכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט והעניק ראיון מיוחד. בין השאר, דיבר על אותו כדורסל "מיוחד" של הקבוצה שעליה הוא אחראי, התייחס לפריחה של ג'ו אינגלס, וגם, איך לא, סיפק כמה מילים חמות על דני אבדיה.

"האם אני מופתע מפתיחת העונה? אני חושב שהתיאור המדויק יותר הוא 'מתרגש מאוד'. השקענו הרבה עבודה במשך שנים, אני כבר 9 שנים בקבוצה, ובחמש השנים האחרונות אנחנו קבוצת פלייאוף. חשבנו שניקח צעד קדימה. מאז ה-23 בדצמבר בשנה שעברה, אחרי שביצענו את הטרייד על ג'ורדן קלארקסון, אנחנו ההתקפה הכי טובה ב-NBA", פתח המנג'ר את דבריו. "אנחנו בהחלט רוצים להיות הקבוצה האחרונה שעומדת, ללא ספק".

לקווין סניידר, מאמן מוליכת המערב, יש עבר באירופה - בתחילת העשור שעבר הוא שימש כעוזרו של אטורה מסינה בצסק"א מוסקבה. מכאן, ובכן, מגיע הכדורסל ה"שונה" של הג'אז. "אנחנו מאמינים שבלמסור, אתה מכבד את הכדורסל", שיתף לינדסי והוסיף: "קווין סניידר אימן בצסק"א מוסקבה, ביורוליג, תחת מסינה. אז בהחלט יש השפעה של היורוליג על הקבוצה. אנחנו חולקים את הכדור ומתגאים בזה. אם תגיע לכאן, ותהיה "חזיר", זה לא יחזיק כאן לאורך זמן".

סניידר ואינגלס, הביאו השפעות מאירופה (GETTYIMAGES)
סניידר ואינגלס, הביאו השפעות מאירופה (GETTYIMAGES)

ליוטה גם יש שחקנים עם עבר ביורוליג. אחד מהם הוא ג'ו אינגלס, מי שבמכבי תל אביב היה "עוד שחקן", ודווקא ב-NBA הפך לשחקן איכותי מאוד. "אנחנו מתבדחים על זה... אני יוצא למסעות סקאוטינג, באירופה בעיקר, ומדברים איתי על זה, אומרים לי 'ג'ו אינגלס, לא ייאמן, הוא היה השחקן ה-8 בברצלונה, במכבי...'", סיפר הג'נרל מנג'ר.

"לא הייתי קורא לו הבחור הכי קשוח פיזית, אבל דבר אחד שג'ו יכול לעשות הוא להיכנס לראש של שחקנים אחרים. הוא כל כך שנון וכל כך מקסים, וכשהוא מדבר מלוכלך, אי אפשר שלא לאהוב אותו. זה מצחיק, התחרותיות מוציאה ממנו את זה. הוא באמת בטופ 10 בקרב הסמול פורוורדים בליגה. הוא יכול לשמור, יש לו ידיים זריזות מאוד, הוא שחקן פיק'נרול מצוין והוא בהחלט בטופ 10 של הקלעים בליגה", סיכם לינדסי את התייחסותו לאקס הצהובים.

לינדסי, כאמור, התבקש להתייחס גם למעמדו של דני אבדיה, אשר לאחרונה לא מקבל דקות משחק משמעותיות בוושינגטון. "כל שחקן צעיר עובר את זה... אז תהיו סבלניים. דני הגיע בקול תרועה רמה לליגה, הוא התחיל לשחק פעמיים בשבוע עם השחקנים הכי טובים בעולם, והוא משחק כמעט כל יום. זו משימה קשה. זה יכול לערער אותך. כל רוקי נתקל בחומה הזאת. הוא יהיה שחקן מצוין. וושינגטון עשתה בחירה נהדרת. אני מעריץ של כדורסל ישראלי. כשהייתי ביוסטון רוקטס קניתי את הזכויות על ליאור אליהו בדראפט. הייתה לו קריירה נהדרת באירופה", סיכם ה-GM.

"יכול להיכנס לראש של שחקנים". אינגלס (GETTYIMAGES)
"יכול להיכנס לראש של שחקנים". אינגלס (GETTYIMAGES)