"בחודש שעבר אבדיה חגג 20, החודש הקשה על לברון"

הוא אמנם לא כיכב בצד ההתקפי, אך "הנכונות של דני לשרוט והקשיחות" סידרו לו מחמאות אחרי הניצחון על הלייקרס ("ג'יימס זכה ב-MVP כשהוא היה בן שמונה"). הקולות מוושינגטון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.02.21 - 09:20
תחילת כתבה

הפסדים על הפסדים? כדורסל בלתי צפי? עונת "טאנקינג"? ובכן, עושה רושם שכל אלה שייכים לנחלת העבר של וושינגטון וויזארדס. הקבוצה מבירת ארה"ב המשיכה הלילה (בין שני לשלישי) את מסע הניצחונות המרשים שלה עם 124:127 גדול על הלייקרס בסטייפלס סנטר.

 • צפו: 8 נקודות לאבדיה, וושינגטון ניצחה את הלייקרס לאחר הארכה>>>
 • דני אבדיה: "לברון ג'יימס? לא מפחד מאף אחד"
 • "יש לו קניידלך": התגובות ברשת לשלשת הקלאץ' של אבדיה
 • לפני שנגיע לניתוחים בתקשורת האמריקאית, הנה קצת מספרים שיסבירו את גודל ההישג: עם הניצחון הזה, וושינגטון שברה את "קללת" הסטייפלס סנטר וניצחה באולם של הלייקרס לראשונה מאז מארס 2017. בנוסף, הוויזארדס השלימו ניצחון חמישי רצוף לראשונה מאז פברואר 2018.

  "איכשהו, הוויזארדס ממשיכים לנצח", ניתחו ב-NBC. "יותר מכך, הניצחון הלילה הגדול ביותר מבין החמישה. אחרי פתיחת עונה אכזרית, שכללה מתקפת קורונה, איבוד שחקני מפתח והפסדים על ימין ועל שמאל - הוויזארדס בריאים ומשתפרים. כשהם שומרים, הם יכולים להתמודד עם כל קבוצה. משחקים מול הקבוצות הטובות בליגה יכולים להעיד על היכן הקבוצה נמצאת בתהליך שלה. אחרי הניצחון הזה, הוויזארדס יכולים להרגיש טוב עם הפוטנציאל שלהם".

  לצד המחמאות לקבוצה כולה, בתקשורת האמריקאית עסקו בהגנה של דני אבדיה על לא אחר מאשר לברון ג'יימס. "דני נעל את לברון באחד על אחד ואז קבר שלשה ענקית כדי להעביר את היתרון צד. עבודה גדולה", החמיאו כתבי NBC. "הוא הציג משחק הגנה ברמה גבוהה. בחודש שעבר הוא חגג 20, והחודש יש לו כבר שתי עצירות, בק-טו-בק, על לברון ג'יימס ברבע הרביעי".

  "בין אם זה נגד לברון או נגד אחד מחבריו לקבוצה באימון, דני אבדיה לא נסוג", הוסיפו על הישראלי. "לברון זכה בפרסי MVP כשאבדיה היה רק בן שמונה, ועדיין, הוא ידע להקשות עליו. ההגנה והקשיחות הן הסיבות העיקריות לכמות הדקות שאבדיה מקבל מסקוט ברוקס. היכולות של כפליימייקר והקליעה המשופרת הביאו אותו לבחירה התשיעית בדראפט, אבל הנכונות לשרוט היא זו שמביאה אותו לפרקט ברגעים גדולים".

  ועדיין, בתוך כל החגיגות בוושינגטון מצאו נורת אזהרה - השלשות. וכשאומרים שלשות ונורת אזהרה באותו משפט, כנראה שמתכוונים לראסל ווסטברוק. בחמשת הניצחונות הרצופים, הכוכב לקח תשע שלשות והחטיא את כולם. מאזן רע, אבל פחות זריקות ממה שהוא לוקח בדרך כלל. כשנשאל למה הוא הוריד את כמות הזריקות, ענה ווסטברוק: "אני יכול לזוז ולקפוץ עכשיו, הנה התשובה שלכם".

  "הוויזארדס נאבקים מעבר לקו השלוש כבר כמה שבועות, אבל נראה שזה לא משפיע עליהם", ניתחו בארה"ב. "בעידן בו קבוצות חיות ומתות על השלשות, הוויזארדס פונים לצבע. ראסל תוקף את הטבעת פעם אחר פעם והוריד את כמות הזריקות שלו, לופז והאצ'ימורה מצאו נחמה בפיקנ'רול. בשלב מסוים השלשות ייכנסו, וכשהן ייכנסו, וושינגטון תמצא את עצמה עם התקפה דינמית שיכולה לנצח בכמה וכמה דרכים".