לברון ג'יימס: "לא אתמקד רק בספורט, מבין את הכוח שלי"

כוכב הלייקרס ענה לזלאטן איברהימוביץ' ועקץ: "הוא זה שהתלונן על גזענות, לא?"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.02.21 - 08:57

תגיות: NBA

תחילת כתבה

ברחבי העולם ובעיקר בארצות הברית, ספורטאים משתמשים בבמה שניתנה להם על מנת להיות מובילי דעת קהל בשלל תחומים ואם יש מישהו שהוא הפנים של התופעה הזו מדובר בלברון ג'יימס. לאחרונה, זלאטן איברהימוביץ' ביקר את קינג ג'יימס על כך שהוא עוסק בפוליטיקה ואחרי שהוא הוביל את הלייקרס עם 28 נקודות ו-11 ריבאונדים ב-93:102 על פורטלנד, דאג לענות לענק השבדי.

"אין שום סיכוי שאתמקד רק בספורט משום שאני מבין את הפלטפורמה שקיבלתי וכמה שהקול שלי עוצמתי", הכריז קינג ג'יימס. "לעולם לא אשתוק בנוגע לדברים שלא בסדר".

"אני מטיף לאנשים שלי ומטיף לשוויון, צדק חברתי, גזענות ודברים שקורים בקהילה שלנו משום שהייתי חלק ממנה וראיתי מה קורה ואני יודע מה עדיין קורה", המשיך לברון. יש לי למעלה מ-300 ילדים בבית הספר שלי שעוברים בדיוק את אותו הדבר וזקוקים לקול. אני הקול הזה ואשתמש בפלטפורמה שקיבלתי על מנת לשפוך אור על מה שקורה, לא רק בקהילה שלנו אלא במדינה וברחבי העולם".

ובנוסף, לברון ציין את הצביעות של איברהימוביץ', שהתלונן בעצמו בעבר על גזענות. "מצחיק שדווקא זלאטן אמר את מה שאמר משום שב-2018 הוא עצמו סיפר שכשהוא היה בשבדיה הוא דיבר על אותם דברים והרגיש שהוא סובל מגזענות מחוץ למגרש, לא?", אמר. "הוא פנה לבן אדם הלא נכון בדרישה הזאת משום שאני עושה את שיעורי הבית שלי".