הכי יקר: קלף של לוקה נמכר ב-4.6 מ' דולר

השאיר את לברון ומייקל מאחור. פריט האספנות ששבר שיאים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.21 - 17:56
תחילת כתבה

המרצ'נדייז של כוכבי ה-NBA מאז ומתמיד הניבו לא מעט כספים, אבל היום (שני) נשבר שיא חדש. קלף הרוקי של לוקה דונצ'יץ', המעוטר בחתימתו של כוכב דאלאס מאבריקס, נמכר בארבעה מיליון ו-600 אלף דולרים והפך לפריט האספנות השני הכי יקר בהיסטוריה.

שימו לב למסלול שעבר הקלף, שיוצר על ידי חברת "פאניני". הוא נשלף מ"קופסת האוצר הלאומי" של החברה במאי 2019, ולאחר מכן נמכר לאספן בולילו לג'אן סאן - שהבין כי נפל בידיו פריט שערכו יכול לגדול משמעותית. ובכן, הוא צדק כי הלילה אותו קלף נמכר לאספן מוכר אחר - ניק פיורלה - תמורת סכום עתק.

מדובר במכירה השנייה בגודלה בספורט, אחרי הקלף של שחקן הבייסבול, מיקי מנטל, שנמכר בחמישה מיליון ו-200 אלף דולרים. השלישי ברשימה הוא הכרטיס של מייק טראוט, מי שנחשב לשחקן הבייסבול הטוב בעולם, שנמכר ב-2009 תמורת 3.9 מיליון דולר.

var _zaVerSnippet = "5c", _zaq = _zaq || []; (function () { var w = window, d = document; w.za_api = function (a) { _zaq.push(a); if (typeofZA != 'undefined' && typeofZA.sendActions != 'undefined') ZA.sendActions(a); }; var e = d.createElement('script'); e.type = 'text/javascript'; e.async = true; e.src = ('https:' == d.location.protocol ? 'https://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/' : 'http://d29k50lkkhkjby.cloudfront.net/') + '19760733-9451/4/widget-c.js'; var ssc = d.getElementsByTagName('script')[0]; ssc.parentNode.insertBefore(e, ssc); })();